16 maart: - concept nieuwe statuten - bijdrage voor monument redders in Burghsluis - in beroep gaan bij de Kroon tegen bestemmmingsplan „De Dreef" te Renesse (aanleg nieuwe rondweg) - programma c.a. Stad en Lande - dag 20 mei - eventuele contributieverhoging - verzorging lezingen c.a. voor verenigingen e.d. 28 september: - presentatie bundel streektaal-literatuur in Slot Haamstede - herdenking Adriaan Hoffer (geb. 1589) in het stadhuis te Zierikzee - programma symposium Schouwen- Duiveland in de afgelopen vijftig jaar - mogelijkheid opstellen beleidsplan - bestuurssamenstelling 13 december: - plannen voor aanbouw tegen kerk te Burgh - bijdrage voor Stichting Bouwcultuurfonds Zuid Nederland voor restauratie vakwerkpand in Vrijpoortje - optimalisering communicatie tussen bestuur en commissies - wijziging verschijningsdata Mededelingenblad, annex data ledenvergaderingen - medewerking aan drs. P. F. Vleugel voor historisch wetenschappelijk onderzoek naar de geschiedenis van de vereniging. Het dagelijks bestuur met de 2e secretaris vergaderde in totaal 14 maal, afwisselend bij een der leden thuis. 4. Commissies De vereniging telt niet minder dan 11 commissies, die allen extra actief waren in het dit jubileumjaar. De meesten zonden een eigen jaarverslag in, dat elders in dit nummer is opgenomen. De inmiddels weer opgeheven Jubileumcommissie rapporteerde onder de titel „Zo kwam de viering van ons 50-jarig bestaan tot stand..!' Als oudste komt dan de Jaarboek commissie aan bod, gevolgd door de commissies Kleine Monumenten, Streektaal en Planologie. Uit de ontvangen gegevens van de overige commissies valt het volgende mee te delen. Huisnamen Het bleek deze commissie dat in de loop der jaren heel wat huisnamen verdwenen waren door onderhoudsschilderwerk of anderszins. Op 7 september werd symbolisch de eerste huisnaam weer opnieuw geschilderd in de Meelstraat te Zierikzee, het huis Roome. Verder werd dit jaar, gezien het seizoen, niet gegaan. Mededelingenblad De commissie onderging enige uitbreiding en bestond eind 1989 uit mw. S. H. Eggink-du Burck en de heren L. C. van der Lelie, M. K. Romeijn, H. E. S. Sinck, J. L. van Sloten en J. G. Verduijn den Boer. Het blad onderging een gedaanteverwisseling en verscheen ter gelegenheid van het jubileum vier- in plaats van drie maal. Drukkerij L en O verleende alle medewerking om een en ander keurig en tijdig voor elkaar te krijgen. Aan kopij was als gevolg van de jubileumviering geen gebrek. Besloten werd de verschijningsdata om organisatorische redenen te wijzigen. Oorkonden De samenstelling van deze commissie wijzigde niet. Enige malen werd over de in aanmerking komende panden vergaderd, die allen werden bezichtigd, vaak ook inwendig. Het aantal gerestaureerde panden was wat minder dan vijf jaar geleden, toen de vorige toekenning plaats vond. Het bleek ook dat het zorgvuldig in de bestaande (oudere) bebouwing inpassen van nieuwbouw, dan wel renoveren, niet eenvoudig is. Aanmoediging ervan is dus 148

Stad en lande | 1990 | | pagina 30