een goede zaak. Van belang is ook altijd de detaillering. Toch konden zes panden worden uitverkoren. Voor restauratie waren er vijf oorkonden, waaronder de gemeente Zierikzee met z'n Varreput en diverse in oude toestand teruggebracht bestratingen. De uitreiking van de oorkonden vond plaats in de Nieuwe Kerk te Zierikzee op de jubileumdag, door dhr. J. L. van Sloten. Tevoren gaf daar dhr. L. J. Weyts, architekt te Bergen op Zoom een uiteenzetting van het doel van de oorkonden en de beoordelingscriteria. Veldnamen Deze commissie wijzigde ook niet van samenstelling. De verschijning van het derde deel „Oude veldnamen" eiste veel voorbereiding. Met het vierde deel werd begonnen. Gehoopt wordt, dat dit eind 1990 gereed zal zijn. Het zal Zierikzee, Kerkwerve, Duivendijke, Brouwershaven, Brijdorpe, Eikerzee en Scharendijke omvatten. Daarmee is dan geheel Schouwen-Duiveland behandeld. Archeologie De leden van deze commissie hebben zich voornamelijk bezig gehouden met het voorbereiden van de tentoonstelling Kleine Schatten van Schouwen-Duiveland. Daartoe werden bodemvondsten geselecteerd en beschreven, kaarten van Zeeland en Schouwen-Duiveland vervaardigd en foto's uitgezocht, een en ander met teksten. Panelen en vitrines werden ingericht en de tentoonstelling werd verder begeleid. Streekkunde Deze commissie is er in geslaagd verscheidene scholen bij het jubileum te betrekken door middel van een tekenwedstrijd. Een groot aantal affiches, sommige zeer kunstig, sierde de Nieuwe Kerk op 20 mei. De jury had een hele taak de besten voor een prijs uit te zoeken. 5. Vertegenwoordigingen Stad en Lande was eind 1989 vertegenwoordigd in: ahet bestuur van de Stichting Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland door mw. M. E. Jansen-Glas en de heer J. L. Braber; zie voor het jaarverslag van deze stichting blz. 163 b. het bestuur van de Stichting Moermond door de heren J. L. Braber en F. K. Vos c. de Provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut door de heren P. A. Boot en J. L. van Sloten d. de ledenvergadering van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie door de heer P. A. Boot e. het bestuur van het Burgerweeshuis te Zierikzee door mevr. S. H. Eggink-du Burck. 149

Stad en lande | 1990 | | pagina 31