Van bestuur en redactie 1989 in het kort Later dan gebruikelijk, dit nummer. Niet uit gebrek aan kopij maar om organisatorische redenen. Het jubileumjaar 1989 telde als uitzondering vier nummers. Thans worden het er weer drie. Deze verschijnen omstreeks half maart, eind juni en tweede helft oktober. Het bestuur dankt langs deze weg nog eens allen die meegewerkt hebben het afgelopen jaar tot een hoogtepunt in de geschiedenis van onze vereniging te maken. Alle commissies hebben enthousiast hun bijdrage geleverd. Met name ook dank aan de Jubileumcommissie voor het voorbereiden van de diverse evenementen. Naast het Jaarboek en het derde Veldnamenboek verschenen een bundel streektaalliteratuur, een fotoboekje met kleine monumenten en het cassettebandje „Het lied van ons eiland" als blijvende herinneringen. De voorjaarsvergadering wordt op 6 april a.s. gehouden, met prof. v. Swigchem als spreker, zie het inlegvel. Voor de excursie is België weer aan de beurt, 12 mei. De penningmeester ziet bijgesloten acceptgiro graag spoedig van de leden terug. Kunt u het kontributiebedrag dit keer vrijwillig iets verhogen? Het jubileumjaar bracht heel veel extra kosten met zich mee. Voor de vastlegging van alle aktiviteiten in 1989, zie het jaarverslag en de verslagen van de diverse commissies. Belangstellenden kunnen zich altijd bij het werk van een of meer commissies aansluiten. De namen zijn vermeld. Door de vele verslagen moest enige kopij blijven liggen. Het nummer zou anders nóg dikker geworden zijn. Tot slot: kopij voor volgende nummers wordt graag ingewacht op het redactieadres Touwbaan 10, 4301 JV Zierikzee. Voor het eerstkomende nummer vóór 10 mei. De laatste jaren is een poging gedaan een aantal gebeurtenissen op Schouwen- Duiveland op te sommen, die op langere termijn van betekenis zouden kunnen zijn, of een signaal geven voor nieuwe ontwikkelingen. Ze hielden meer of minder verband met de doelstellingen van de vereniging (landschaps-, dorps- en stedeschoon; geschiedenis). Het was steeds een bewerkelijke zaak! Ook was moeilijk te bepalen wat al of niet het vermelden waard was. Een slechts locale gebeurtenis kan ter plaatse erg belangrijk gevonden worden. Daarom wordt dit jaar het aantal punten beperkt. Het is wel gebleken dat veel plannen gelanceerd en vaak meermalen besproken werden, voordat een besluit viel of realisering plaats vond. Wij beperken ons liefst tot de feitelijkheden. 24 jan. Oprichtingsvergadering Ondernemerskring Schouwen-Duiveland, als overlegorgaan voor industriëlen, e.a. 21 febr. Het Landbouwmuseum te Dreischor bedreigd met sloop i.v.m. onderhoudstoestand van het gebouw. 129

Stad en lande | 1990 | | pagina 3