Jaarverslag van de Commissie Kleine Monumenten over 1989 De commissie bestond in 1989 uit: Drs. P. F. Vleugel (voorzitter), Ir. J. L. van Sloten (secretaris), Drs. M. K. Buth, mevr. L. E. de Jonge-van 't Hoff, mevr. A. E. Korsten, dhr. en mevr. Overbeeke-Sacré, dhr. M. K. Romeijn en dhr. en mevr. J. Verduijn den Boer-Gorzeman. Mevrouw H. C. Lampert-Bijlsma besloot, evenals bij de vorige Commissie Kleine Monumenten, in september ook weer mee te gaan doen. Dit jaar stond het grootste deel van onze vergaderingen en bijeenkomsten in het teken van het vijftig jarig jubileum van de vereniging. Onze Commissie heeft dit jaar diverse activiteiten ontplooid. Er werd een fotopuzzel verzorgd die iedere 14 dagen vanaf eind januari in de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft gestaan. Foto's hadden we volop, maar er kwam telkens ook nog een stukje verklarende tekst bij, en de trekking van de winnaars. De dames Korsten en Overbeeke-Sacré hebben deze taak op zich genomen en volbracht. Ook is er een fotobrochure samengesteld „Kleine monumenten van Schouwen- Duiveland". Alle Commissieleden hebben daar hun bijdragen aan geleverd. De heer Van Sloten en dhr. en mevr. Verduijn den Boer-Gorzeman hebben in overleg met Drukkerij Lakenman Ochtman de inhoud geredigeerd en de lay-out verzorgd. Deze fotobrochure, waarvan er 1500 zijn gedrukt, is nog verkrijgbaar bij: Dhr. C. P. Pols van de Zeeuwsche Boekhandel, Korte Sint-Janstraat, Zierikzee, Dhr. P. F. Vleugel, Haringvlietstraat 39, Zierikzee en korenmolen „De Graanhalm", Burghseweg 53, Haamstede. De brochure is samengesteld met foto's van bekende en minder bekende kleine monumenten, verspreid over heel Schouwen-Duiveland. Er is als het ware een kleine-monumentenfietstocht mee te maken. De brochure kost slechts 5,-. Verder hebben wij, samen met de Commissie Archeologie, de tentoonstelling „Kleine Schatten van Schouwen- Duiveland" georganiseerd. Daartoe moesten er vele foto's worden uitgezocht en vergroot. Dat laatste heeft fotograaf Joop van Houdt uit Noordgouwe keurig voor ons gedaan. Daar de tentoonstelling in Zierikzee, Haamstede, Bruinisse en Brouwershaven kwam, moesten we haar evenzovele keren opbouwen en afbreken. Een uitgebreid verslag hierover heeft u al in Mededelingenblad nr 66 kunnen lezen. Onze laatste presentatie van de expositie was in het stadhuis van Zierikzee, op Open-monumentendag, waarbij onze commissie ook assistentie verleende. We vergaderden in 1989 11 maal, op 12 januari, 7 februari, 1 en 15 maart, 4, 17 en 26 april, 14 juni, 22 augustus, 25 oktober en 29 november. Als laatste activiteit inventariseerden we, op verzoek van de gemeente Zierikzee, alle kleine monumenten in de stad. Dat bleken er enorm veel! De voorzitter, Peter Vleugel. 158

Stad en lande | 1990 | | pagina 40