2 t/m 7 Het verslag van de ledenvergadering van 25 november 1988 wordt zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Met het jaarverslag over 1988 wordt akkoord gegaan. De kaseommissie, bestaande uit mevr. L. E. de Jonge-van 't Hoff en de heer A. J. G. van Waardhuizen, heeft de financiële jaarstukken over 1988 van de vereniging en van de commissie jaarboek gecontroleerd. Op hun voorstel worden de penningmeesters gedéchargeerd. De rekening en verantwoording 1988 wordt vastgesteld. De heer Van Waardhuizen is aftredend lid van de kaseommissie. In zijn plaats wordt mevr. A. Pankow benoemd. Tevens worden als plaatsvervangers benoemd de heren L. Fonkert en K. E. Rasmussen. De samenstelling van de commissie is thans: 1. mevr. L. E. de Jonge-van 't Hoff (aftredend 1990); 2. mevr. A. Pankow (aftredend 1991). 8. Begroting 1990 Naar aanleiding van de begroting 1990 vraagt de heer P. Tienpont aandacht voor de post van 330,- wegens lidmaatschap van de Zeeuwse Milieu Federatie. Deze federatie probeert van de Oosterschelde een natuurmonument te maken. De heer Tienpont, die mede namens de heer Th. H. de Meester sprak, vindt dit veel te ver gaan. Beschermen is goed, maar je moet niet overdrijven. Een dergelijk plan is z.i. een veel te grote ingreep. Er zullen zoveel beperkingen worden ingevoerd dat er nauwelijks nog plaats is voor de mens. Hij vindt het een rampzalig plan. „We moeten in Nederland er voor oppassen dat milieufanaten de dienst gaan uitmaken", aldus de heer Tienpont. Hij zou graag zien dat de dotatie aan de Zeeuwse Milieu Federatie wordt opgeschort. De heren Martens en Luteijn verbazen zich over het feit dat dergelijke geluiden binnen de vereniging worden gehoord. Naar hun mening moet de Oosterschelde met rust gelaten worden. Desgevraagd blijkt dat de mening van de heer Tienpont door vijf leden wordt ondersteund. Alzo geen aanleiding om de contributie op te schorten. De voorzitter zegde toe de Milieu Federatie in ieder geval op de hoogte te stellen van de uiteenlopende meningen binnen Stad en Lande. Verder deelt de voorzitter mede, dat mettertijd een financieel overzicht van inkomsten en uitgaven van de veldnamenboekjes zal worden gegeven. Zonder verdere op- of aanmerkingen wordt de begroting 1990 vastgesteld. 9. Verkiezing bestuursleden Aftredend en herkiesbaar zijn de heren M. K. Romeijn en W. P. de Vrieze. Er zijn geen tegenkandidaten gesteld, zodat de aftredende leden herkozen zijn. Ook aftredend is de heer A. J. Verhulst. Wegens tijdgebrek stelt hij zich niet herkiesbaar. De voorzitter bedankt hem voor de bijdrage die hij ten dienste van de vereniging heeft gegeven. De tijd was te kort om met een kandidaat te komen. 10. Rondvraag De heer P. Vleugel, voorzitter van de commissie kleine monumenten, geeft uitleg over de expositie die vanaf 20 mei wordt gehouden. Hij vraagt vrijwilligers tijdens de openstellingsuren toezicht op de tentoonstelling te houden. 11. Sluiting Onder dank voor de vlotte besluitvorming sluit de voorzitter het huishoudelijk gedeelte en kondigt hij de pauze aan. Daarna houdt Dr. L. Koelmans uit Renesse een inleiding over het onderwerp: „Zeeuws, een bedreigd bezit", opgenomen in Mededelingenblad nr. 65. 162

Stad en lande | 1990 | | pagina 44