Stichting Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland Jaarverslag 1989 Het museum was geopend van 1 juni t/m 31 augustus 1989. Wat betreft het bezoekersaantal in die periode was een forse daling merkbaar. Misschien lag dat aan het mooie weer van deze zomer. In totaal konden 1815 betalende bezoekers worden geregistreerd tegen 2355 in het voorgaande jaar. De bezoekers werden dit jaar voor de laatste keer rondgeleid door dhr. v. d. Werf. Deze heeft met ingang van 1 jan. 1990 het museum verlaten. Het zal voor het bestuur moeilijk worden een man of vrouw te vinden die deze functie kan en wil overnemen. Dhr. v. d. Werf was van al de voorwerpen in het museum goed op de hoogte en kon de bezoekers veel daarover vertellen. Maandag 20 maart kwamen het bestuur en een aantal commissieleden bijeen in café „De Drie Schapen" voor de algemene jaarvergadering. Op 16 april heeft een aantal bestuursleden 35 Russische mensen - zowel mannen als vrouwen - in het museum ontvangen. Zij kwamen allen uit dezelfde streek en hadden een (hoge) functie in een landbouw- of veeteelt bedrijf of iets wat daar nauw mee betrokken was. De taal was uiteraard de grootste barrière. Zaterdag 5 augustus was de „Dreischorse Vlasdag". De belangstelling voor deze dag blijft groot. Zowel op de Ring als in het museum. De entree is dan gereduceerd van 1,50 naar 1,00. Vóór het museum hadden weer een 10-tal eigenaren hun oude landbouwmachines of gerestaureerde motoren opgesteld, wat toch veel mensen aantrekt. De enthousiaste eigenaren van deze machines kunnen dan ook terugzien op een geslaagde (en zonnige) dag. Het museum heeft aangekocht een gerestaureerde drieling- (of drielink) wagen: een boerenwagen, ook wel eenheids- of bakwagen genoemd. Het model is recht en de zijladders zijn minder hoog. Het museum is ook in het bezit gekomen van een mallejan. Deze was echter in een zeer slechte staat, wat toch de nodige financiële problemen gaf. Door middel van subsidie van de Provincie Zeeland is echter de restauratie mede tot stand kunnen komen. Ter verduidelijking: een mallejan is een voertuig of werktuig om in vroegere tijd bomen mee te verslepen. Gekregen heeft het museum o.a.: een tafelkleed, bakje voor breiwol, teerketel, water- en voerbakje voor kuikens, tuin- eggetje, kaasvorm, rek en tas met flesjes van een vroegere „melkkontroleur", graanschop, stekeltrekker en kleine windmolens en verschillende zagen. Het bestuur hoopt dat het komend seizoen méér belangstellenden ons museum zullen bezoeken. W. Slager-Steenland

Stad en lande | 1990 | | pagina 45