Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveiand Secretariaat: Touwbaan 10 4301 JV Zierikzee Telefoon 01110-12421 Aan de leden. Datum: 9 maart 1990 UITNODIGING voor de jaarvergadering, te houden op vrijdag 6 april a.s. om 19.30 uur in de Concertzaal van restaurant „Mondragon" te Zierikzee, ingang Paardenstraat. Prof. dr. C. A. van Swigchem spreekt die avond voor ons over het onderwerp: „Zierikzee, mo numentenzorg in het groot en in het klein". 1. Opening en mededelingen 2. Verslag vergadering 14 april 1989 (opgenomen in Mededelingenblad nr. 67) 3. Jaarverslag 1989 (idem) 4. Verslag kascommissie 5. Rekening en verantwoording (zie bijlage) 6. Benoeming lid kascommissie 7. Begroting 1991 (zie bijlage), met voorstel contributieverhoging 1991 8. Verkiezing bestuursleden; Periodiek aftredend en herkiesbaar zijn mevr. Egging-du Burck en dhr. v. Sloten. De heer v. d. Maas treedt tussentijds af. In zijn plaats en in de vacature Verhulst van vorig jaar wor den kandidaat gesteld de hm. A. Leijdekkers en P. F. Vleugel. Opm. Art. 9 sub 2 (ged.) van de statuten luidt: „Kandidaten kunnen worden gesteld voor de algemene vergadering" 9. Rondvraag 10. Pauze, waarin gelegenheid is om diverse uitgaven van de vereniging te kopen (boeken, mu- ziekbandjes, fotobrochures en vroegere uitgaven van mededelingenbladen. 11. Om 20.45 a 21.00 uur zal Prof. v. Swigchem zijn inleiding houden, geïllustreerd met dia's. Prof. v. Swigchem is emeritus-hoogleraar architectuurgeschiedenis aan de vakgroep Kunstgeschiedenis en Archeologie van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij is hoofd van de Kunsthistorische afdeling van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg geweest en is geboren in Middelburg. Hij heeft samen met dr. Westendorp Boerma het boek „Zierikzee vroeger en nu" (1972) geschreven en heeft al eens eerder voor onze vereniging gesproken (1969). Ook was hij een van de inleiders op ons symposium „Schouwen-Duiveiand in de af gelopen vij ftig j aar" in november j 1Het onderwerp kwam daar toen maar kort ter sprake. Meer is vermeld in het desbetreffende artikel in de Kroniek. Prof. v. Swigchem kan ons veel vertellen over Zierikzee en over Monumentenzorg. Dit laat ste is inderdaad een zorg nu Zierikzee minder rijkssubsidie voor z'n monumentenbezit ont vangt. En dat is, samen met het oude stratenpatroon, toch de pijler waar het toeristenbe zoek aan Zierikzee op rust. Behalve Zierikzee komen ongetwijfeld ook de andere plaatsen op Schouwen-Duiveiand aan bod. Ook worden de stellingen uit het vorige Mededelingenblad op blz. 98 nog eens on der de aandacht gebracht. 12. Sluiting AGENDA Namens het bestuur, de secretaris.

Stad en lande | 1990 | | pagina 5