Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Secretariaat: Touwbaan 10 4301 JV Zierikzee Telefoon 01110-12421 EXCURSIE 1990 Niet ver oostelijk van Antwerpen liggen het stadje Herentals (25.000 inw.) en de abdijen van Tongerlo en Averbode, die we op 12 mei 1990 gaan bezoeken. Averbode bezit een barok-kerk met een rijke gevel en een fraai interieur. Tongerlo heeft een lange meer dan 300 jaar oude lindenlaan die leidt naar een toegangspoort tot een grote binnen plaats met sfeervolle gebouwen. Beide abdijcomplexen hebben een van ver herkenbare toren. We bezichtigen ze onder deskundige leiding. In Herentals is op de heenreis de koffiestop. Op de terugreis is er gelegenheid om thee te drin ken en nog wat rond te kijken. Er kan dan bijv. de kerk in zuivere Brabantse gotiek bezichtigd worden. De rit naar de abdijen gaat door de zuidelijke Kempen, een groen en boomrijk landschap, met de Kleine en de Grote Nete, ver van de industrie langs het Albert kanaal en de snelweg. Het programma: 7.45 uur Vertrek bussen vanaf het Kraanplein te Zierikzee. Parkeerruimte is aan de Oude Haven. De bussen komen om even over half acht aan. 9.15 uur Aankomst op de Grote Markt te Herentals bij het oude stadhuis. In het „Gildenhuis" wordt koffie met een „Herentals Boomke" gepresenteerd. 10.15 uur Vertrek voor de rit naar Averbode. 10.45 uur Bezichting abdijkerk. 11.45 uur Vertrek. Langs Westerlo (Grote Nete, met het Merode-kasteel) naar het Sporta- centrum Tongerlo, naast de abdij 12.15 uur Warme maaltijd, bestaande uit soep, Vlaamse stoofkarbonade in trappistenbier, sla en frieten, een glas wijn, en rijstepap met bruine suiker als dessert. 13.30 uur Vertrek naar de abdij (eventueel te voet). 13.45 uur Aanvang rondleiding abdij Tongerlo, met o.a. bezoek aan het Da Vinei museum met „Het laatste avondmaal". 15.30 uur Vertrek naar Herentals voor theepauze en korte bezichtiging (geen gidsen). 16.45 uur Vertrek bussen vanaf de Grote Markt. 18.15 uur Terug op het Kraanplein te Zierikzee. De prijs is gesteld op 55,per persoon, inbegrepen koffie met een boomke, warme lunch met glas wijn en rondleidingen. Aanmelding vóór 25 april a.s., uitsluitend door overmaking van het verschuldigde bedrag op postgiro-rekening 18770 of bankrekening 81.09.59.739, beide t.n.v. Nutsspaarbank te Zierikzee, met vermelding „Excursie Stad en Lande". Eventueel ook een gewenst dieet vermelden. Als men onverhoopt verhinderd mocht zijn kan terugbetaling plaatsvinden, indien dit ten minste drie dagen tevoren bij de secretaris of de penningmeester wordt gemeld. Er wordt dan 7,50 ingehouden voor onkosten. Voor een verdere beschrijving van Herentals en de abdijen zie men het Mededelingenblad, nr. 67. Daarin is ook een plattegrond van het complex Tongerlo.

Stad en lande | 1990 | | pagina 9