Stad en Lande KRONIEK 1990 Vereniging van Schouwen-Duiveland De betekenis van geslachtwapens van vroedschapsleden van Zierikzee door drs. J. L. Braber De strijd te water in 1575 en 1576 op Schouwen-Duiveland door dr. C. van der Graaf Het kerkelijk erf te Sirjansland. Een eigen predikant in de 17de eeuw. door H. Uil „Betoont uw liefde aen dese arme weeskinderen" Het Burgerweeshuis te Zierikzee en de verzorging van de wezen, c. 1600-1795 door drs. A. J. Meijer De oude kajak van Zierikzee Een herinnering aan de walvisvaart op Groenland door Frans Beekman Een Zierikzeese jeugdherinnering uit de oorlog 1940-1945 van „Arjaon" (ingeleid door dr. A. de Vin) De Kroniek bevat veel illustraties. Hij is in de pauze van de komende ledenvergadering verkrijgbaar. Ook oudere nog aanwezig nummers zijn dan te koop. Zie voor de inhoudsopgaven daarvan de bijgesloten folder. Op de 16de november en daarna is de Kroniek op de in deze folder aangegeven wijzen verkrijgbaar. KRONIEK VAN HETIAND VAN DE ZEEMEERMIN (SCHOLWEN- Dl 'VEIA.ND) 9 De omslag van de nieuwe Kroniek. Opgericht 1939 De vereniging heeft als doel het bevorderen en het behoud van de stedelijke en landelijke schoonheid in de meest uitgebreide zin op Schouwen-Duiveland, alsmede het bevorderen van de kennis van Schouwen-Duiveland en de bestudering van de levensomstandigheden, gewoonten en gebruiken van de mensen die dit gebied bewonen en bewoond hebben (Artikel 3, lid 1 van de statuten, vastgelegd in een notariële akte, verleden te Zierikzee op 10 november 1978). Bestuur: J. D. de Kam (voorzitter), W. P. de Vrieze (vice-voorzitter), A. Leijdekkers (secretaris), N. G. Timmerman (penningmeester), J. A. Brandenbarg, H. Doeleman Hzn., mw. S. H. Eggink-du Burck, M. K. Romeijn, J. L. van Sloten, P. F. Vleugel (2e-secretaris) en L. J. Zondag. Secretariaat: Visstraat 4 - 4301 CC Zierikzee telefoon 01110 - 14705 Kontributie 22,per jaar, huisgenootleden 3,p.j. Gironummer 390482 t.n.v. Penningm. Ver. Stad en Lande te Renesse.

Stad en lande | 1990 | | pagina 31