Het buitengedijkte land bij de Schelphoek in 1953 Wij maken in onze gedachten een wandeling door het buitengedijkte land ten zuiden van Serooskerke.*) De Dijkweg, zoals die er nu nog is, liep door tot de haven Schelphoek. Zie tek. 1. Voorbij de boerderij van Goemans, nu de woning van de zangeres Renate van Heemskerk, nr. 30, draaide hij even noordwestwaarts en ging dan verder zuidwestwaarts langs de woning welke J. C. Goemans liet bouwen na de verkoop van de boerderij in 1937; nu woont C. Remmers er. In het verlengde van deze weg, nu aan de andere zijde van de dijk stond een grote boerderij, die door de familie De Oude gebouwd werd in 1868. In 1895 kwam L. de Oude hier wonen en in 1906 werd hij benoemd tot burgemeester van Serooskerke. Hij bleef dit tot aan zijn overlijden in 1921. Daarna bleef de wed. De Oude op de boerderij, met later zijn zoon N. L. de Oude, die er woonde met de ramp. De boerderij was met de weg meegebouwd en de voorzijde van de woning was gericht op Serooskerke. De grote schuur met in het verlengde de kapschuur stond afzonderlijk van het huis, hoewel op één lijn. Verder was er een groot wagenhuis en een vetstal, waar ossen vetgemest werden. Het geheel was omgeven door veel bomen waardoor de boerderij goed beschut lag. Even voorbij de boerderij lag een laag stukje grond en daaromheen draaide de weg in zuidoostelijke richting. Op dat lage stukje stonden twee oude woninkjes. In het Topografische kaart van het Schelphoekgebied bij Serooskerke in 1915. Uit de Historische Atlas Zeeland van Uitgeverij Robas Producties, 1989, met herdrukken van de „Chromotografische Kaart des Rijks". 198

Stad en lande | 1990 | | pagina 4