KRONIEK 1991 ISBN 90-70511-21-5 Op 15 november 1991 verschijnt het nieuwe jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland: de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland). Voor de 16e maal zal deze publikatie uitkomen. Het jaarboek zal ook dit jaar weer interessante artikelen bevatten voor de geïnteresseerden in het heden en verleden van Schouwen-Duive land. De naam van het jaarboek werd geïnspireerd door de sage van de zee meermin van Westenschouwen. De zeemeermin werd gevangen genomen door vissers van die plaats en de zeemeerman sprak een vloek over hen uit: Westenschouive, 't za je rouwe, datje genomen eit m 'n vrouwe. Westenschouwen za vergae Ma de toren bluve stae. Dit meest bekende volksverhaal van Zeeland is één van de tastbare herinne ringen aan het verleden van Schouwen-Duiveland. Andere facetten van de zo boeiende historie van het eiland vinden hun plaats in het jaarboek. Inhoud Evenals de vorige jaarboeken biedt ook de 16e jaargang weer een grote verscheidenheid aan artikelen en illustraties. Dat blijkt uit de inhoudsopgave: Dr. D. A. Hooijer, Fossielen vissen voor de wetenschap. Veertig jaar Kor en Bot (1951-1991). Drs. J. G. Smit, Een Zierikzeese Kroniek (693-1463). Ton Brandenbarg, Het Zierikzeese drieluik met 'Het laatste oordeel'. De geschiedenis van een schilderij uit de late middeleeuwen. Dr. C. van dei- Graaf, De strijd te land in 1575 en 1576 op Schouwen-DuivelandL. E. M. Veltman-Hack, Ouwerkerk, schets van een eeuw middenstand (1890-1940- 1990). Drs. E. F. Vleugel, Vijftig jaar geschiedenis van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Joop van Loo, Streektaalschrijvers aan het einde van de negentiende eeuw. Prijzen en bestelling Jaargang 1991 De prijs voor leden is bepaald op 25,per exemplaar. Als u de Kroniek komt afhalen op de ledenvergadering van 15 november a.s. of daarna bij de penningmeester van de Commissie Jaarboek, de heer A. Smallegange, Julia- nastraat 60 te Zierikzee, kunt u dit bedrag overmaken op postrekening 3622729 t.n.v. "Kroniek van het Land van de Zeemeermin" te Zierikzee. Wenst u op de ledenvergadering of bij de penningmeester te betalen, dan verzoeken wij u dit bij voorkeur te willen doen per girobetaalkaart. De prijs wordt verhoogd met 6,als u de Kroniek toegezonden wilt krijgen. Leden, die een ABONNEMENT hebben en de Kroniek niet op 15 november hebben afgehaald, ontvangen deze per post met een rekening bijgesloten. Daarbij zullen ook de verzendkosten a 6,worden berekend. N.B. Voor niet-leden kost de Kroniek 28,per exemplaar.

Stad en lande | 1991 | | pagina 12