Oudere jaargangen De oudere jaargangen zijn nog beperkt leverbaar. De prijs is gelijk aan die van de Kroniek 1991: 25,per exemplaar. De verzendkosten voor oudere jaargangen zijn eveneens 6,per exemplaar. De verzendkosten van meerdere exemplaren zijn afhankelijk van de portikosten. N.B. Voor niet- leden is de prijs 28,per exemplaar. Doelstelling van „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" „Stad en Lande" stelt zich tot doel „het bevorderen en het behoud van de stedelijke en landelijke schoonheid in de meest uitgebreide zin op Schou wen-Duiveland, alsmede het bevorderen van de kennis van Schouwen- Duiveland en de bestudering van de levensomstandigheden, gewoonten en gebruiken van de mensen die dit gebied bewonen en bewoond hebben". Dit doel wordt mede nagestreefd door de uitgave van de jaarboeken. Als u met deze doelstelling instemt, geeft u zich dan op als lid door overmaking van de kontributie (minimaal 22,per jaar) op postgiro 390482, t.n.v. Vereni ging Stad en Lande te Zierikzee onder vermelding: nieuw lid. Jaargang 1976: Uitverkocht. Jaargang 1977: Dr. P. J. Meertens: Jacob Cats 1577-1660; H. Uil: Het legaat van de Zierik- zeese koekbakker en kruidenier Jacobus Dekker; Dr. Tjaard W. R. de Haan: Volksverhalen op Schouwen-Duiveland; W. H. Keikes: Schip uit Zierikzee, geschilderd op terrine/1787; Ir. J. A. Trimpe Burger: Brabers bij Haamstede, een opgraving 1956-1957; Ds. M. G. Westerhof: De grafzerken uit de zestiende en zeventiende eeuw in de Nederlands Hervormde Kerk te Nieuwerkerk; M. E. Jansen-Glas: De vrouwendracht van Schouwen-Duiveland; I. van Bel: De boeiende zeemansloopbaan van een Zierikzeese jongen; Dr. mr. H. P. Schaap: Zieriks-ee en het ontstaan van het Burggraafschap Zeeland in de Middeleeuwen. Jaargang 1978: Uitverkocht. Jaargang 1979: G. J. Lepoeter: 67 Jaar burgemeesterschap van de familie Van der Have in Ouwerkerk en 99 jaar in Oosterland en Sirjansland; Drs. J. H. Kluiver: De orgels van de St. Lievensmonsterkerk en Nieuwe Kerk te Zierikzee; Dr. C. M. van Hoorn: Enige belangrijke figuren uit de geschiedenis van de geneeskunde in Zeeland, in het bijzonder te Zierikzee; Dialectbijdragen van „Jobs van Jaone", P. D. de Vos en Wullum uut Bru", met inleiding en commentaar van Dr. A. de Vin; Dr. P. C. J. van Dael: De grafkapel voor de ambachtsheren van Dreischor; Dr. H. J. van Zuylen: De Rotterdamse Tramweg Maatschappij op Schouwen- Duiveland. Jaargang 1980: W. P. de Vriez e: Het slot Kraayestein te Burgh; H. Uil: Middeleeuwse strafbe- devaarten vanuit Zierikzee; J. A. Brandenbarg: Job Gommersz. als vereerder van de Heilige Moeder Anna, uitingen van de Anna-devotie op Schouwen-Duiveland in de late Middeleeu wen; P. J. van Langeraad: De landbouwhavens op Schouwen-Duiveland, in het bijzonder die van Beldert bij Dreischor; Een keuze uit onze dialectschrijvers: „Jobs van Jaone", Kees Kollenaar en „Wullum uut Bru", met inleiding en commentaar van Dr. A. de Vin; Ir. J. L. van Sloten: Vijftig jaar waterleiding op Schouwen-Duiveland; A. C. W. van der Vet: Dagboeken uit de meidagen van 1940. Jaargangen 1981-1984: Alleen nog verkrijgbaar bij Boekhandel De Vries, Havenplein 15, Zierikzee.

Stad en lande | 1991 | | pagina 13