Jaargang 1985: Uitverkocht. Jaargang 1986: M. K. Romeijn: De bevangen van de Vierbannen van Duiveland; Dr, ir. S. F. Kuipers: Van Molenwater via Schuithaven naar Houwer. Een stukje stadsplanologie van Zierikzee in vroegere eeuwen; Dr. K. van Berkel: Vruchtbaar isolement. Isaac Beeckman in Zierikzee (1611-1616); Drs. H. van der Linden: De Roode Lelije. Een zestiende eeuwse rederijkerskamer te Brouwershaven; Joop Uil: Het Schouwse Schoolonderwijzers Gezelschap in de negentiende eeuw; J. Schot BWzn: De VissersverenigingHelpt Elkander" in Zierikzee. Een terugblik op de mossel- en kreeftenvisserij; Brouwse jeugdherinneringen en Bruse sollici tatieproblemen (met inleiding en commentaar van Dr. A. de Vin). Jaargang 1987: Drs. J. G. Smit: Nieuwe gegevens over de bouw van de St. Lievensmonster- kerk en -toren te Zierikzee in de 15de eeuw. F. Cossee-de Wijs: Schip in nood! De Schouwse stations van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreuke lingen. Drs. E. J. M. van der Geest: De katoenweverij van Salomonson in Zierikzee (1838-1856). Frans Beekman: Brand aan boord. Een scheepsramp uit 1865, meegemaakt door een groep landverhuizers uit Dreischor. J Schot BWzn.: Vlaamse vissers als vluchtelingen in Zierikzee 1914-1918P. J. van Langeraad en J. van Loo: Kerkmis, kermis en jaarmarkt. Van wijdings- feest tot volksvermaak. D. Joppe: Neringdoenden als spiegel van de tijd. De middenstand in Zierikzee tussen 1920 en 1940. Hedendaagse streektaalschrijvers aan het woord. Een drietal verhalen in de streektaal bijeengebracht door Dr. A. de Vin. Jaargang 1988: Drs. R. M. van Heeringen: Verslag van het noodonderzoek op de vroegmiddel eeuwse burcht van Burgh. Dr. ir. S. F. Kuipers: Zierikzee op terpen gebouwd? Een speurtocht naar de oudste historie van de stad. R. ten Kate: De kustlichten van Schouwen. Johan Schot Ernst Homburg: De garancine-fabriek te Zierikzee, 1846-1882. Een moderne industrie met milieuproblemen. Joop van Loo: De komst en ontwikkeling van de telegraaf en telefoon op Schouwen-Duiveiand. Ik kan zoo nog wel een boek schrijven De levensvertelling van Johannis Meerman bewerkt door GertGroenleer. 1953-1 februari-1988. Herinneringen aan de watersnoodramp van vier streektaalschrijvers, ingeleid door Dr. A. de Vin Jaargang 1989: Mr. F. Th. Dijckmeester, Enige veranderingen in het leven op Schouwen- Duiveiand in de afgelopen vijftig jaar. Drs. E. P. Botman, Drs. P. van den Heuvel en Prof. Dr. C. A. van Swigchem, De zorg voor monumenten, 1939-1989. Drs. M. C. Verburg, Vijftig jaar economische ontwikkeling op Schouwen-Duiveiand. Drs. P. F. Vleugel, Veranderend vervoer, 1939-1989. Ir. C. M. Volker en J. Boogert, Van drie schoven naar werken om klaar te wezen. Vijftig jaar landbouw op Schouwen-Duiveiand. Ad Beenhakker, Vijftig jaar natuur en landschap op Schouwen-Duiveiand. Drs. Frans Thissen, De dorpen van Schouwen-Duiveiand, Voetspoor van een veranderende samenleving. Jaargang 1990: R. M. van Heeringen, Een mestkuil uit 1300 aan de Pieterseliestraat te Zierikzee. Drs. Karin de Rijke, Melis Stoke, een onbekende? De slag om Zierikzee in 1304 in de Rijmkroniek van Holland. Drs. J. G. Smit, De klerk Melis Stoke en Zierikzee in 1304. Een nieuwe archiefvondst. M. E. Jansen-Glas en W. P. Martens, Klooster Bethlehem op Schouwen. Van agrarische nonnengemeenschap in de Middeleeuwen tot modern landbouwbedrijf. Drs. J. L. Braber, De betekenis van geslachtswapens van vroedschapsleden van Zierikzee. Dr. C. van der Graaf, De strijd te water in 1575 en 1576 op Schouwen-Duiveiand. H. Uil, Het kerkelijk erf te Sirjansland. De komst van een eigen predikant in de 17de eeuw. Drs. A. J. Meijer, "Betoont uw liefde aen dese arme weeskinderen". Het Burgerweeshuis te Zierikzee en de verzorging van de wezen, c. 1600-1795. Frans Beekman, De oude kajak van Zierikzee. Een herinnering aan de walvisvaart op Groenland. Een Zierikzeese jeugdherinnering uit de oorlog 1940-1945 van "Arjaon" (ingeleid door dr. A. de Vin).

Stad en lande | 1991 | | pagina 14