Van de redactie Vervolg van pagina 1 Uitdaging (1) Het wordt steeds begrijpelijker dat mensen niets (meer) van de politiek moeten hebben. Neem nou de Zeelandbrug: Tol vrij of Niet-Tol-Vrij: Dat Is De Vraag? Een variant op het bekende: to be or not to be; that is the question. Voor een buitenstaander is hier geen touw meer aan vast te knopen. In het kader van de doelstellingen van de vereniging Stad en Lande is het misschien verstandig al het wel en wee van de Zeelandbrug, dus ook: tol of geen tol, voor het nageslacht te gaan vastleggen. Wie neemt deze handschoen op? Uitdaging (2) Wanneer we de gepubliceerde artikelen in de mededelingenbladen bekijken dan valt het op dat er overwegend onderwerpen aan bod komen over en rondom Zierikzee. Gelukkig zijn in dit nummer twee artikelen opgenomen van buiten voornoemd gebied: Jacob Cats te Brouwershaven en Verloren schoonheid bij Zonnemaire. Het zou voor het evenwicht goed zijn indien er meer bijdragen kwamen van/over de rest van Schouwen-Duiveland. Wie?! Gevelsteen N.a.v.: F. van der Doe, Wandelen door Zierikzee - herinneringen aan een maritiem verleden, Uitg. Stichting VOC publicaties Zeeland, Middelburg z.j. het volgende: op blz 9 lezen we Een paar huizen moeten apart worden genoemd. In de muur van Oude Haven nr. 7 heeft een gevelsteen gezeten, waarop een scheepje was afgebeeld. Daaronder stond geschreven: 'Dit schip is goed en bequaam. De vergulde Rae is zijn naam'. De gevelsteen is verdwenen. De naam staat nog boven de deur. Vraag: kan iemand de redactie vertellen hoe de afbeelding van het schip op die steen er uitzag? Tot slot Het is gênant om over kontributie- achterstand te moeten schrijven. Elke minuut die daaraan wordt besteed is verloren tijd. Immers, men wordt lid van een vereniging met de konsekwentie dat men op tijd zijn kontributie betaalt. Anders moet men geen lid worden. Nu kunnen er omstandigheden zijn dat men iets anders aan zijn hoofd heeft dan het betalen van kontributie. Deze leden zijn verontschuldigd. Maar niemand maakt ons wijs dat begin september 1991, 10% van de leden in deze kategorie is te plaatsen. Voor hen is een herinnerings-acceptgiro bijgesloten. Een dringende oproep om aan zijn of haar verplichtingen te voldoen. Nieuwerkerk, september 1991 L. C. van der Lelie VERENIGING STAD EN LANDE 302

Stad en lande | 1991 | | pagina 32