Hoe dichtbij is de Verrenieuwstraat Hotel Van Oppen en de stadhuistoren, van de Verrenieuwstraat uit gezien. Het vierkante hoekpand met de twee kleine huisjes vormen de nrs. 5, 3 en 1. Achter de auto's staat de pomp voor de vroegere Waag. Jeugdherinneringen van M. Blankert-Gudde Als ik aan mijn jeugdjaren terug denk, dat is de periode 1935-'44, dan schuiven allerlei herinneringen aan de straat waar ik toen woonde aan mijn geestesoog voorbij. Iedereen kende daar iedereen, met al zijn goede en kwade eigenschappen. Zoals de meeste straten in onze oude stad Zierikzee, was ook deze straat lang en smal. Daar ons stadje in vroeger tijden op en tussen dijken is gebouwd, lopen veel straten wat schuin af. Vanuit de gehele straat konden wij de achterkant van het prachtige uit de zestiende eeuw daterende stadhuis zien. Ieder kwartier speelde het carillon vrolijke wijsjes, meestal volksliedjes. Wanneer de grote klok het hele uur sloeg was dat te horen over stad en land; het deed me altijd iets, het had zoiets plechtstatigs en tegelijkertijd toch sprankelends. Later werd er in de toren een minder dominerende klok gebruikt, want er bleken mensen te zijn die 's nachts van het klokkengeluid wakker werden. Omdat ieder huis zijn eigen bouwstijl had, gaf dit een bijzonder levendig beeld te zien. Verschillende soorten trapgevels en flessenhalzen wisselden elkaar harmonisch af en het licht van de gaslantaarns speelde 's avonds feeëriek door de fraai gevormde stoephekken. Ons gezin woonde vele jaren in een groot huis, nu nr. 32, waar mijn vader een schildersbedrijf had. We hadden er erg veel ruimte. Binnenshuis was er niveauverschil, waardoor er veel op- en afstapjes waren. Ruime kamers en grote zolders gaven ons, als kinderen, de gelegenheid ons uit te leven. Het huis was voorheen door verschillende families bewoond geweest, die 285

Stad en lande | 1991 | | pagina 7