Jaarverslag 1991 1991. Een jaar van veranderingen. Zeker binnen het bestuur. Een aantal nieuwe gezichten verscheen. Even wennen dus! Wennen aan: Ing. J. Kloosterziel (vice-voorzitter) Drs. J. Beijersbergen Mevrouw R. D. Korstanje en Mevrouw M. J. Overbeeke-Sacré, allen onder het voorzitterschap van dhr. H. Doeleman H.zn. De belangrijkheid van ons Mededelingenblad wordt onderstreept door de aanwezigheid bij iedere bestuursvergadering van dhr. L. C. van der Lelie in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Commissie Mededelingenblad. Deze uitgave dient als spreekbuis voor de leden te funktioneren, zodat een waarnemer van alles, wat binnen het bestuur leeft en ter sprake komt, ter kennisname gebracht kan worden aan de leden. Ook onze Commissie Planologie heeft zich in 1991 danig geroerd. Onze bezwaren tegen de inbreuk op het Bestemmingsplan Kom Dreischor verdienden de aandacht door het aanbieden onzerzijds van een goed alternatief; bezwaren werden geuit tegen het geven van een recreatieve bestemming aan „de Molenberg" in Burgh i.p.v. de huidige agrarische; de plannen voor woningbouw in Scharendijke aan de Boutweg; het plaatsen van windmolens (hoe milieuvriendelijk ook) in het polderlandschap van Middenschouwen. Veel aandacht heeft ook het bouwplan voor de Kom van Brouwershaven gekregen, gezien de op te lopen beschadiging van het historisch stadsbeeld. Men kan, moet, ergens bezwaar tegen maken, zij het, dat men op zoek moet gaan naar goede alternatieven! De kundigheid op dit gebied van de voorzitter van de Commissie Planologie dhr. P. A. Boot wil ik hier daarom niet onvermeld laten. Een verandering in de aanpak van de financiële administratie en de ledenregistratie, mede ontstaan door het feit, dat de functies van secretaris en penningmeester nu zijn gekoppeld, is mogelijk geworden door de bereidheid van de penningmeester van de Commissie Jaarboek, dhr. A. Smallegange, een en ander computer-matig te verwerken. Deze efficiëntie waarborgt een beter inzicht in de financiële positie van onze vereniging. Hoe belangrijk ook, het Mededelingenblad is een dure uitgave. De marge tussen de inkomsten uit contributie en de kosten deze uitgave te financieren is te klein. Daarom wordt uitgezien naar het beperken van bestuurs- en vergaderkosten, het zoeken naar mogelijkheden de drukkosten te beperken en, bovenal, het werven van nieuwe leden! In 1991 werd een aanvang gemaakt met het ontwerpen van een nieuwe folder, teneinde zoveel mogelijk bekendheid te kunnen geven aan de doelstelling van onze vereniging. Gaarne en met klem, roep ik dan ook onze leden (zo'n 750 in getal) op, zich in te zetten nieuwe leden aan te werven en op, bijv. een verjaarpartijtje, naast het weer ook eens het nut van lidmaatschap van onze vereniging in het zonnetje te zetten! De 16e uitgave van ons Jaarboek kon weer bogen op fraaiheid en kwaliteit. De medewerkers aan de totstandkoming van dit Jaarboek zwaai ik gaarne van deze plaats de verdiende lof toe! Naast het jaarboek mocht, dank zij ons intermediair, ook een „Overzicht van doctores medicinae, heelmeesters en artsen in Zierikzee", geschreven door dr. C. M. van Hoorn, in 1991 het licht zien. De Commissie „Kleine Monumenten" werpt zich nog steeds op voor het fotografisch vastleggen en inventariseren 313

Stad en lande | 1992 | | pagina 11