Kazernering te Zierikzee. Wij zijn het Fonds daarvoor veel dank verschuldigd. Ditzelfde geldt ook voor de Slavenkas te Zierikzee, die financiële steun verleende in verband met het artikel over „Kor en Bot". De tekening voor de omslag van de Kroniek-1991 werd vervaardigd door Hedi Bogaers uit Zierikzee. Deze stelt voor een gezicht op Zierikzee met het Kaaskenswater op de voorgrond. Ook de Kroniek-1991 werd weer gedrukt bij De Vries Drukwerk te Zierikzee. Evenals vorig jaar werden opnieuw artikelen per discette aangeleverd bij de drukkerij. Ditmaal was het aantal artikelen, dat op die wijze werd aangeleverd, opgelopen tot vijf. Het streven is erop gericht om in 1992 alle artikelen op discette aan te leveren. De nieuwe jaargang werd gepresenteerd tijdens de ledenvergadering op 15 november 1991 in de Concertzaal te Zierikzee. De nieuwe voorzitter, de heer Brandenbarg, bood het eerste exemplaar en de originele ingelijste tekening aan aan de heer mr. J. J. P. M. Asselbergs, burgemeester van Zierikzee. Ook mevrouw Hedi Bogaers ontving een exemplaar van de nieuwe Kroniek. De ingelijste tekening is bestemd om te worden opgehangen in het stadhuis te Zierikzee. De verkoopprijzen bleven gelijk: 25,- voor leden en 28,- voor niet-leden. De boekhandelskorting werd iets vergroot. Dit had een positieve invloed op de afname. Wij zijn de boekhandelaren erkentelijk voor hun medewerking. De vereniging steunde de uitgave met een subsidie van 1500,- (voor 1991 verhoogd van 1000 naar 1500 gulden). Helaas werd besloten de subsidie terug te brengen naar 1000,- voor 1992. Gelet op onze nog steeds zwakke financiële positie - wij waren gedwongen de oplage terug te brengen tot 500 exemplaren (1990: 600 ex., 1991: 550 ex.) - is dat een tegenvaller. De jaargangen 1976, 1978 en 1985 zijn uitverkocht. Van de jaargangen 1981 tot en met 1984 was nog een zeer grote voorraad aanwezig, in totaal 752 exemplaren. Wij besloten deze gehele partij van de hand te doen. Deze betreffende jaargangen zijn thans alleen nog verkrijgbaar bij Boekhandel De Vries te Zierikee. Van de uitverkochte jaargangen hebben wij een klein aantal in voorraad gehouden ten behoeve van de verkoop aan wetenschappelijke instellingen. Door onze commissie werd de uitgave verzorgd van een werk van de medisch- historicus dr. C. M. van Hoorn: „Overzicht van doctores medicinae, heelmeesters en artsen in Zierikzee en op Schouwen- Duiveland gedurende de negentiende eeuw". Dit werk werd in een beperkte oplage en eenvoudige vorm uitgegeven. Het werk werd geïllustreerd met onder meer portretten van geneeskundigen. Bijzondere zorg aan het persklaar maken van het manuscript werd besteed door de heren Brandenbarg en H. Botterweg. De vermenigvuldiging werd verzorgd door Rap Repro te Zierikzee. De verkoop vond plaats na een intekeningenactie. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, georganiseerd door de streekarchivaris in het stadhuis te Zierikzee, werd onder meer deze nieuwe studie van dr. Van Hoorn gepresenteerd. De heer H. Doeleman Hz., voorzitter van de vereniging, overhandigde het eerste exemplaar aan de auteur. De eerste oplage was eind 1991 uitverkocht. Zierikzee, 20 januari 1992 dr. J. A. Brandenbarg, voorzitter H. Uil, secretaris 323

Stad en lande | 1992 | | pagina 21