Jaarverslag 1991 Stichting Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland Het museum was geopend van 1 juni tot en met 31 augustus 1991. In deze periode hebben 1794 personen het museum bezocht. De „Vlasdag" op 16 augustus heeft 1080 personen op één dag binnen de museummuren gebracht. Van de mogelijkheid ook buiten het seizoen het museum te bezoeken hebben 244 personen gebruik gemaakt. In totaal dit jaar 2038 bezoekers, een kleine stijging ten opzichte van het vorige jaar. Vóór de opening werd het museum schoongemaakt door enige dames uit het dorp. Wat betreft de rondleidingen en bezetten van de kassa was het in het begin van het seizoen even moeilijk. Een vaste medewerker konden we hier niet voor vinden. Enige vrijwilligers hebben deze taak vervuld. Dank dan ook aan: dhr. Blankert, mevr. Troost, mevr. Vis, dhr. Van de Werf en dhr. Franke en leden van het bestuur. De „Vlasdag", reeds vermeld, was dit jaar een groot succes. Voor de organisatie een stimulans om er mee door te gaan. De jaarvergadering is door ziekte van de voorzitter enige maanden uitgesteld en vond plaats op 14 november in café restaurant „De Drie Schapen" te Dreischor. In het bestuur hebben enige mutaties plaatsgehad. De heer H. van de Zande (Z.L.M.) is vervangen door de heer Joh. Dorst, voor mevr. Jansen (Stad en Lande) heeft de heer M. Romeijn zitting genomen in het bestuur en voor de heer Op 't Hof (B.W. en S.) de heer Stouten uit de gemeente Duiveland. De heer Bij de Vaate (C.B.T.B.) is aan het bestuur toegevoegd. Het gemeentebestuur van Brouwershaven heeft de Stichting mondeling verzocht naar een andere lokatie voor het museum uit te zien. Een aantal besprekingen met B. en W. is daarover reeds gevoerd. Vermeldenswaard is een schenking van een wandelstok aan het museum. De stok was nl. een zogenaamd geschenk aan een dominee in Dreischor. Door erfenis terechtgekomen bij zijn huishoudster, door deze meegenomen naar Australië en door haar dochter geschonken aan het museum in Dreischor. Het bestuur hoopt dat ook het komend seizoen vele belangstellenden ons museum zullen bezoeken. Dreischor, februari 1992 W. Slager-Steenland

Stad en lande | 1992 | | pagina 23