Verslag van de ledenvergadering op 15 nov. 1991 Voorzitter Doeleman opende en memoreerde dat er op de voorjaarsvergadering enige nieuwe bestuursleden waren gekozen, die hij achtereenvolgens voorstelde. Daarna kwamen alle commissies van de vereniging aan de beurt. De Commissie kleine monumenten gaat z'n eerste foto albums binnenkort aanbieden in Duiveland en Bruinisse. De Commissie planologie heeft diverse plannen onder de loep genomen en waar nodig bezwaren ingediend en alternatieven geboden. Genoemd werden o.a. de Molenberg in Burgh die men een recreatieve bestemming wil geven in plaats van de huidige agrarische, het plaatsen van windmolens, en een plan voor geschakelde woningen in de kom van Brouwershaven die op die plaats niet passen. Verder zei hij dat tot voor kort de heer Joppe van „Zeelandia" de geautomatiseerde ledenadministratie verzorgde. Nu wordt dit gedaan door ons lid dhr. Smallegange. Daarmee is tevens een nieuwe financiële opzet gemaakt. De nieuwe statuten worden binnenkort van kracht. De vereniging maakte het mogelijk, dat het boek „Overzicht van doctores medicinae, heelmeesters en artsen in Zierikzee en op Schouwen-Duiveland gedurende de negentiende eeuw" van dr. C. M. van Hoorn uitgegeven kon worden. Over het verslag van de ledenvergadering van 12 april waren geen op- of aanmerkingen, zodat dit vastgesteld werd. Er waren ook geen ingekomen stukken. Bij de plannen voor 1992 zal de nadruk moeten liggen op ledenwerving. Hiertoe is ook een nieuwe folder in voorbereiding. „We moeten de nadruk leggen op goede publiciteit door goede lezingen en verbetering van de kwaliteit", stelde de voorzitter. Daarna kreeg secretaris/penningmeester Leij dekkers het woord voor de begroting 1992. Omdat het leven aan alle kanten duurder wordt had Stad en Lande een bescheiden begroting moeten maken. Met meer leden zou de vereniging een grotere armslag krijgen. Hij was vol lof over administrateur Smallegange. Er waren zeker 50 leden die hun contributie nog moesten voldoen. „Geld is de motor die ook deze machine doet draaien", stelde hij. Stad en Lande moet ook in de toekomst kunnen instaan voor de schoonheid van ons eiland en een leefbaar milieu. Naar aanleiding van de begroting kwam er een vraag over de begrote 2200,- vergaderkosten. Dat zijn de kosten van de bestuurs- en ledenvergaderingen. Ten opzichte van vorig jaar waren ze al omlaag gebracht. Er werd ook toegezegd om voor volgend jaar de cijfers van het voorgaand jaar er naast te vermelden. Vervolgens kreeg dr. Brandenbarg, voorzitter van de Commissie Jaarboek het woord. Het verheugde hem het zestiende Jaarboek te kunnen presenteren. In totaal zijn er al zo'n 120 artikelen in de jaarboeken verschenen. Zonder de hulp van vele auteurs die studie verricht hebben over dit eiland zou dit nooit gelukt zijn. Hij sprak zijn dank hiervoor uit. Het is weer een kroniek met een zeer gevarieerde inhoud geworden die hij vervolgens de revue liet passeren. Er staat o.a. een artikel in van Peter Vleugel die zich verdiepte in 50 jaar geschiedenis van de Vereniging Stad en Lande. Verder een artikel waarin de wederwaardigheden van een Zierikzees drieluik uit omstreeks 1500 worden beschreven. Bij de Kroniek is een prachtige kleurenbijlage van dit drieluik. Hij wees ook nog op het artikel van drs. J. G. Smit. Deze had een kleine kroniek van Zierikzee ontdekt van 693 tot 1473. Brandenbarg had daarin gezien welke belangrijke gebeurtenis er in 1472 in Zierikzee had plaatsgevonden 326

Stad en lande | 1992 | | pagina 24