Van de redactie Oude nummers Ledenwerving Op de laatst gehouden najaarsvergadering heeft u kunnen vernemen dat er (o.a.) twee punten zijn die de vereniging zorgen baren. Dit zijn dan punten die het funktioneren van de vereniging betreffen. Als we op de gemiddelde leeftijd letten, zien we dat de vergrijzing toeneemt. Daarom is het noodzakelijk dat er (jonge) leden bijkomen. Moeten opengevallen bestuursfunkties worden opgevuld dan is vanuit het ledenbestand aanvulling gewenst. Ook diverse commissies hebben van tijd tot tijd nieuwe leden nodig. Omdat volgens voorzitter H. Doeleman: „de leden onze ambassadeurs zijn", zou het wervingsthema in 1992 voor meer leden kunnen zijn: Is uw buurman al lid? Het andere punt - onlosmakelijk met het eerste verbonden - is de financiële positie van de vereniging. We citeren nogmaals onze voorzitter: „Meer leden geeft een verbreding van de (financiële, LCL) draagkracht van de vereniging. We zullen de komende jaren de tering naar de nering moeten zetten, tenzij... we als leden contributieverhoging(en) accepteren. Meer leden zijn om de twee bovengenoemde redenen bitter noodzakelijk, tenzij.... we genoegen nemen met minder kwaliteit van de doelstellingen zoals deze in de statuten zijn vastgelegd. Index Als gevolg van de financiële situatie nog het volgende. Om inzicht te krijgen hoeveel exemplaren van de INDEX gedrukt zouden moeten worden, verzoekt de redactie belangstellenden dit schriftelijk aan de redactie-commissie (Touwbaan 10, 4301 JV Zierikzee) kenbaar te maken, zodat we een begroting kunnen maken en de financiële haalbaarheid kunnen onderzoeken. Voor alle duidelijkheid: de index is een overzicht van alle gepubliceerde artikelen, wetenswaardigheden en dergelijke naar onderwerp in de tot nu toe verschenen mededelingenbladen. Interval Voor zaken die sinds het vorige mededelingenblad (oktober 1991, no 72) te memoreren zijn verwijzen we naar het artikel „1991 IN HET KORT". Agenda De voorjaarsvergadering is vastgesteld op vrijdag 3 april 1992 in Mondragon te Zierikzee, aanvang 19.30 uur. Nieuwerkerk, februari 1992 L. C. van der Lelie Van de meeste Mededelingenbladen is nog voorraad, die we willen opruimen. Dit zijn de nummers 26 t/m 51 en 56 t/m 62 (witte boekjes), van de jaren 1975 tot en met 1988. Deze boekjes zijn gratis verkrijgbaar op de voorjaarsvergadering van 3 april. Van de nummers 1 t/m 20 (op A-4 formaat) zijn fotokopieën beschikbaar. Deze zijn alleen als complete set verkrijgbaar en kosten 25,Hierin staan interessante artikelen, o.a. over Zierikzeese huisnamen en straatnamen en over Schouwen-Duiveland omstreeks 1910. Iets voor nieuwe leden? Voor de nummers 63 t/m 72, de huidige blauwe boekjes, geldt de normale prijs van 3,per stuk. Hiervan zijn enkele nummers inmiddels vrijwel uitverkocht. jvs 306

Stad en lande | 1992 | | pagina 4