Herdruk studie dr. C. M. van Hoorn J. en E. Midavaine uit Westenschouwen publiceren een boekje onder de titel Straatbomenboekje deel I Westenschouwen (wandelroutes met als thema de bomen die men tegenkomt). Augustus Culturele Vereniging Ouwerkerk verzorgt een documentatie-tweeluik, onder de titel: Hoe zag Ouwerkerk er vroeger uit en wat is er van deze oudste woonkern van de gemeente Duiveland geworden. Dreischor organiseert voor de 7e maal de „Vlasdag". Het volgende feit hoort hier wellicht niet thuis. Het mag echter niet onvermeld blijven want het is tenslotte een bijzondere mijlpaal! Op maandag 19 augustus 1991 ligt van de Zierikzeesche Nieuwsbode nummer 25.000 - 148ste jaargang op de deurmat. Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en de Stichting Westerschouwen Kultureel houden te Burgh-Haamstede een tentoonstelling van afbeeldingen uit de historisch-topografische atlas Zelandia Illustrata met als expositienaam: Schouwen Aanschouwd. September Tijdens de Nationale (Open) Monumentendag wordt een begin gemaakt met cultuurhistorische routes op Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. De ZZ8 „Levina Wilhelmina" vaart voor de 40ste keer uit voor het Genootschap Kor en Bot om op de Oosterschelde naar fossielen te vissen. Molen De Korenbloem te Zonnemaire krijgt nieuwe wieken. Oktober Aan de Lange Nobelstraat te Zierikzee is de uit ongeveer 1910 daterende Jugendstilgevel zodanig afgebroken dat deze te zijner tijd weer op dezelfde plaats kan worden opgebouwd. Nationale (Open) Archievendag; ook voor het Streekarchivariaat te Zierikzee betekende dat „open huis". November Twee studies over de medische geschiedenis van Zierikzee geschreven door rustend huisarts dr. C. M. van Hoorn worden tijdens een bijeenkomst in het stadhuis te Zierikzee gepresenteerd. Streekdrachtvereniging De Arke hield „mode-show" van Zeeuwse klederdrachten. December Deel 4 van „Zierikzee zoals het was...", verschijnt; samengesteld door Cor Pols (deel 3 verscheen in juni j.l.). De verschijning van het 5e deel staat gepland in het voorjaar van 1992. Commissie Kleine Monumenten van Stad en Lande biedt twee unieke inventarisatiemappen aan van kleine monumenten aan de burgemeesters van Bruinisse en Duiveland. L.C.L. Onlangs verscheen in beperkte oplaag een 2de druk van de studie van dr. C. M. van Hoorn, „Overzicht van doctores medicinae, heelmeesters en artsen in Zierikzee en op Schouwen-Duiveland gedurende de negentiende eeuw". In deze 2de druk zijn een aantal foutjes hersteld en werd bovendien een lijst van errata en addenda (verbeteringen en aanvullingen) opgenomen. Wie een exemplaar van deze lijst wil ontvangen om deze achterin de studie van dr. Van Hoorn te leggen of te plakken kan dit aanvragen bij de heer H. Uil, Nieuwe Kooiweg 8, 4301 SC Zierikzee, tel. 01110-14562. Het wordt daarna gratis toegezonden. Exemplaren van de studie van dr. Van Hoorn zijn nog verkrijgbaar bij de heer A. Smallegange, Julianastraat 60, Zierikzee, tel. 01110-12925. Kosten: 30, per exemplaar. In het geval van verzending komt daar 7,bij. 308

Stad en lande | 1992 | | pagina 6