Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Secretariaat: Visstraat 4 4301 CC Zierikzee Telefoon 01110-14705 EXCURSIE 1992 Dit jaar is België weer aan de beurt. We gaan op zaterdag 9 mei a.s. naar Aalst, gelegen tussen Gent en Brussel. Ook bezoeken we het kasteel van Laarne bij Gent. Een beschrijving van beide plaatsen staat in het Mededelingenblad. De route gaat via Antwerpen. Aalst biedt op z'n Grote Markt een boeiende aanblik op prachtige historische bouwwerken. Het monumentale middeleeuwse kasteel van Laarne bezit o.m. een prachtige zilvercollectie. PROGRAMMA: 7.45 uur Vertrek van het Kraanplein te Zierikzee. De bussen komen daar om even over half acht aan. 10.00 uur Aankomst op de Grote Markt te Aalst. Koffie met koffiekoek in restaurant Graaf van Egmont, naast het stadhuis. 10.45 uur Rondleiding door het centrum onder leiding van vier gidsen, voor bezichtiging Schepenhuis met Belfort, stadhuis, Oud hospitaal en St. Martinuskerk (ook inwendig). 12.30 uur Warme maaltijd in de Beurs van Amsterdam naast het Belfort, met soep, steak en toebehoren, een glas wijn of andere drank en koffie toe. 14.00 uur Vertrek per bus naar Kasteel Laarne. 14.30 uur Bezichtiging van het Kasteel (ongeveer een uur). 15.30 uur Theedrinken e.d. op eigen gelegenheid in het dorp Laarne (met statig gemeentehuis en oude driebeukige kerk). 16.15 uur Vertrek bussen uit Laarne. 18.30 uur Terugkomst Kraanplein te Zierikzee. De prijs moest voor dit programma worden gesteld op f 65,— per persoon, inbegrepen de koffie, de ochtend-rondleidingen, de warme lunch en de toegang tot het kasteel. Het aantal deelnemers is beperkt tot 100. Als er meer dan 100 aanmeldingen zijn zullen degenen die het laatst waren bericht krijgen en desgewenst als reserve worden geno teerd. Aanmelding vóór 20 april, uitsluitend door overmaking van het verschuldigde bedrag op postbank-girorekening 18770, of bankreke ning 81 0959739, beide ten name van de Nutsspaarbank te Zierikzee, met vermelding „Excursie Stad en Lande". Eventueel ook een gewenst dieet erbij vermelden. Als men onverhoopt verhinderd mocht zijn kan terugbetaling plaatsvinden indien dit tenminste drie dagen tevoren bij de secretaris/pen ningmeester wordt gemeld. Er wordt dan f 7,50 ingehouden voor gemaakte kosten.

Stad en lande | 1992 | | pagina 11