Toekomst streek- en landbouwmuseum te Dreischor Het museum, gevestigd in een oude school aan de Mr. P. Moggestraat te Dreischor, begon jaren geleden met een kleine verzameling. Nu. anno 1992, heeft de verzameling een dusdanige omvang genomen dat de „school" te klein begint te worden. Een aantal enthousiaste vrijwilligers zorgt ervoor dat jaarlijks een groei end aantal bezoekers kan zien hoe in vroeger jaren op Schouwen-Duiveland gewerkt en geleefd werd. De begeleiders kunnen daar vaak uit eigen ervaring over vertellen. Dat maakt een bezoek aan het museum extra interessant. Het gebouw De oude school is eigendom van de gemeente Brouwershaven en wordt verhuurd aan de museumstichting. Er worden plannen uit gewerkt om op de plaats van het museum woningen te bouwen voor bejaarden in combi natie met een multi-functioneel centrum. Wanneer deze plannen tot uitvoering gebracht zouden gaan worden betekent dit. dat het museum een nieuw onderkomen moet krijgen. De gemeente Brouwershaven wil zich inspan nen om samen met het stichtingsbestuur een nieuwe locatie te zoeken. Het museum zal het best tot zijn recht komen in een oude boerderij. Liefst te Dreischor. in ieder geval op Schouwen-Duiveland. Wanneer de bouwplan nen van de gemeente niet door gaan, dan zal het huidige gebouw een opknapbeurt moet hebben. Er zit nauwelijks nog verf op en dat is niet erg uitnodigend. Oproep Een steeds groter wordende verzameling van interessante voorwerpen is vreugdevol, maar tegelijkertijd een zorg extra. Binnenkort start het museum met een inventarisatieproject. Een omvangrijke klus, omdat alle objecten in ..kaart" gebracht moeten worden. Om bezoekers op te vangen en te begeleiden is er toezicht nodig. Er wordt nog een suppoost gezocht, die bij toerbeurt bereid is om op zater dagen aanwezig te zijn (niet in najaar en winter). Oude spullen zijn vaak met gebreken. Dankbaar Entree Streek- en Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland". werk ligt hier voor een handige klusjesman of -vrouw, die reparaties of beter gezegd restau raties wil uitvoeren. Dat kan vaak ook thuis gebeuren. Wie wil helpen kan zich melden bij mevrouw Willy Slager-Steenland, Slotstraat 8 te Dreischor, tel. 01112-1579. Wanneer u niet in de gelegenheid bent hand- en spandiensten te verrichten, maar toch wilt hel pen, wordt dan DONATEUR van het museum. Hoe? U kunt uw bijdrage (minimaal f 5,00) overmaken op postgiro 281214 t.n.v. Rabo, Zierikzee. Met vermelding van: „35.78.48.004. Landbouwmuseum donatie 1992". Bankrekeninghouders kunnen hun bijdrage rechtstreeks overmaken naar laatst genoemde rekening. Ook kunt u zich rechtstreeks tot mevrouw Slager wenden. H. Doeleman Hzn 360

Stad en lande | 1992 | | pagina 16