Verslag van de Algemene ledenvergadering op 3 april 1992 Concertzaal van restaurant Mondragon te Zierikzee. Om 19.30 uur heette voorzitter H. Doeleman de ongeveer 70 leden van de Vereniging welkom. Vanwege de vele bestuursmutaties in 1991 waren er in het afgelopen jaar veel vergaderin gen geweest om alles goed met eikaar door te praten. Hij sprak zijn bezorgdheid uit over de vele geleidelijke aantastingen van onze woonom geving. Diverse ontwikkelingen gaan een ver keerde kant op. Eigenlijk is Schouwen- Duiveland vol genoeg met recreanten, waardoor de lustzoekende recreant in de toekomst het eiland zou kunnen gaan mijden. Dit omdat er bij de kampeerboeren teveel andere attracties bij moeten komen om de situatie winstgevend te houden. De gemeenten zouden ook een halt moeten toeroepen aan de uitbreiding van het aantal tweede woningen. Stad en Lande wil meewerken aan kwaliteitsverbetering en staat daarom positief tegenover meer bestuurlijke eenheid. Hij benadrukte een aantal concrete lopende zaken: Het bestuur is het nog steeds niet eens met het plan van de gemeente Middenschouwen voor nieuwe bungalows ten zuiden van de Boutlaan bij Scharendijke. Ook windmolens passen niet overal in het landschap op Schouwen- Duiveland. Grootscheepse kassenbouw levert niet veel werkgelegenheid op en zou meer bij industriële complexen thuishoren dan hier. Het unieke, historische silhouet van Zierikzee moet niet ontsierd worden door caravans van een camping aan het Eerste Weegje. De grote meer derheid van de ledenvergadering gaf door hand opsteken aan, het met dit laatste standpunt eens te zijn. De voorzitter riep ook op actie te ondernemen tegen zwerfvuil dat bermen en sloten ontsiert. Verder zou Stad en Lande meer kunnen berei ken als er meer actieve leden een bijdrage zou den leveren. Zeker nu twee actieve leden, de heren Van Sloten en Brandenbarg. zich terug gaan trekken. De voorzitter feliciteerde Brandenbarg met diens benoeming tot museum directeur in Den Haag. Hij hoopte dat er veel nieuwe, actieve leden bij zouden komen. Er zijn nieuwe folders gemaakt die in de pauze verkrijgbaar zijn om leden te werven. Het verslag van de vorige ledenvergadering en de jaarverslagen werden zonder commentaar vastgesteld. De kascommissie. die bestond uit de heer Rasmussen en mevrouw Korsten, berichtte dat zij de boekhouding en stukken in orde hadden bevonden, zodat penningmeester A. Leijdekkers en administrateur A. Smalle- gange gedechargeerd werden. De kascom- missieleden werden bedankt voor hun werk. De heren Rasmussen en Fonkert werden verzocht of zij volgend jaar de kascommissie wilden vor men. Mevrouw Korsten en de heer Van Waardhuizen zullen reserve zijn. Mevrouw M. J. Overbeeke-Sacré was regle mentair aftredend en stelde zich niet herkies baar. Voorzitter H. Doeleman was eveneens aftredend en stelde zich wel herkiesbaar. De voorzitter werd herkozen en de ledenvergade ring volgde de kandidatuur van het bestuur, zodat mevrouw C. W. Deurloo uit Burgh- Haamstede gekozen werd. Mevrouw Overbeeke-Sacré werd hartelijk bedankt voor haar lidmaatschap van het bestuur en kreeg een fraai boeket aangeboden. Tijdens de rondvraag kreeg architekt Kraamer het woord. Hij roemde allereerst de vormgeving en inhoud van het Mededelingenblad. Hij was echter geschrokken van het nummer in maart, met name van het redactie-artikel: „Zierikzee: Monumentenstadl?" (no. 73). Hij was het niet eens met de strekking van het artikel en vond dat Zierikzee juist een goede welstandscom missie heeft, die z.i. te behoudend is. De hoog bouw van De Wieken en De Vrijburg zijn passend in het straatbeeld en niet te hoog. Zelf vond hij het alternatief van de planologische commissie (pagina 316. Mededelingenblad no. 73) een beschamend tegenvoorstel voor de plan- 369

Stad en lande | 1992 | | pagina 25