Nieuwe leden Sinds de opgave in het vorige nummer zijn als nieuwe leden geboekt: Dhr. W. P. L. Bakker. Zonnebloemstraat 34a, Rotterdam Dhr. S. Boot, Kievitsweg 3, Kerkwerve Dhr. M. J. ten Haaf, Sint Jansteen Dhr. P. N. L. Hanse. Talingstraat 34, Wormer Fam. J. P. Houtman. Hoflaan 67. Rotterdam Dhr. P. H. Klink, Venkelstraat 37. Zierikzee Fam. R. de Leeuw. Heereweg 26, Noordgouwe Fam. Th. M. J. L. Lodewijk. Oude Moolweg 6. Renesse Hr. en mevr. Te Nuijl-Brans. Populierenlaan 12, B urgh-Haamstede Mevr. L. W. de Oude-Padmos, Oude Mool weg 15, Renesse Mevr. G. Poot, Middenbank 13, Zierikzee Mevr. L. Sluys. Krabstraat 21. Zierikzee Mevr. J. R. I. Straub, Jac. van Lennepkade 30. Amsterdam Prof. dr. B. J. Verhage, J. J. Boeyesweg 18. Burgh-Haamstede Dhr. L. M. Verseput. Rijnzichtweg 54, Oegstgeest Dhr. A. Viergever, Burghseweg 67, Burgh- Haamstede Helaas hebben wij bericht ontvangen van het overlijden van onze leden dhr. F. A. Boom en mevr. 1. H. S. van Citters-Bolomey te Burgh- Haamstede, dhr. J. Groen en mevr. Poldermans- Kwaak te Zierikzee en de heren Ir. Key te Rotterdam en L. v. d. Hamer te Meerle (Belgie), terwijl voor het lidmaatschap bedankt hebben mevr. J. Th. Gaanderse te Alkmaar en mevr. J. A. Raven-Klaasse te Rotterdam. Abusievelijk was in het vorige nummer als overleden ver meld de heer A. L. Bakker te Oosterland. Dit was gelukkig niet het geval! Hiervoor onze excuses. Wil iedereen opgave doen van zijn of haar ver huizing? "En meer vertel ik u niet van Zierikzee: ik heb sedertdien de toeristen weer eens gezien, op den Middelburgschen marktdag: duizend toeristen. Dit mag een mensch met eenig geweten geen stad ter wereld aandoen, deze bevor dering van de bezoeking der bezoe kers, deze vloek van de toeristenkarren. De zeemeerman heeft Zierikzee wat toerisme betreft gezegend: men ziet er nog niet te veel medemenschen-op- reis, de stad ligt juist te eenzaam voor horden. Neem uw kans waar. Er behoeft slechts per ongeluk één zee meermin in Zierikzee gevangen te wor den, vandaag of morgen, en de zee meerman zal thans zeker een gruwelijke wraak nemen en de oude stad toewenschen dat ze duizend bezoekers per dag zal krijgen, en duizend winkels met souvenirs... Thans is het nog goed winkelen in Zierikzee: de stad is nog in het eenige goede stadium van het toerisme, te weten dat waarin de vreemdeling een even groote bezienswaardigheid voor de stad als de stad voor den vreemde ling is: en het is gelijk een van vier stie- kum kaartspelende knaapjes in het plantsoen op de wallen tegen zijn vriend zei, die den vreemdeling van den dag aanstaarde: "Jo, hinder die mensch nou niet, het kreng is toch voor zijn plezier uit." Gelijk er groot venijn in den staart van den schorpioen zit, zoo zit er een groote waarheid in den staart van deze vriendelijke zinsnede. Haast u, of ieder een is voor zijn plezier in Zierikzee, en dus gij, naar wij zouden willen hopen, voor uw verdriet..." Uit: J.W.F. Werumeus Buning "Ik zie, ik zie wat gij niet ziet. Zwerftochten door ons land." Querido, Amsterdam, 1941 380

Stad en lande | 1992 | | pagina 36