Berichten - De najaarsvergadering wordt gehouden op vrijdag 27 november 1992 om 19.30 uur te Zierikzee in restaurant Mondragon. Zie de bijgesloten convocatie. Die avond zal ook de nieuwe Kroniek van het land van de zeemeermin (1992) gepresenteerd worden en verkrijgbaar zijn. Van harte aanbevolen! Zie de aankondiging op blz. 376. - In samenwerking met het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten te Middelburg orga niseert Bibliotheek De Stolpe te Zierikzee een tentoonstelling van 2 t/m 23 november met als titel: „Vondsten uit Zierikzeese bodem". Deze heeft betrekking op de voorwerpen die gevonden zijn bij de z.g.n. opgravingen „Groenleer" en „Rioleringstrajact". De bibliotheek is elke werkdag geopend van 2-5 uur (behalve op dinsdag en zaterdag). Bovendien op maandag- en donderdagavond van 18.30-20.00 uur en op donderdag- en zaterdagmorgen van 9.30-12.00 uur. De toe gang is gratis. Aansluitend gaat de tentoonstelling naar Bibliotheek De Zaete te Bruinisse, van 24 november t/m 15 december. - Dit jaar is het 500 jaar geleden dat Lodewijk van Gruuthuse uit Brugge, die o.a. Heer van Haamstede was, overleed. Ter gelegenheid hiervan organiseerde de familievereniging van Slot Haamstede o.l.v. Mr. F. H. Dijckmeester, oud-burgemeester van Zierikzee, een herdenking aldaar op 26 september j.l. Lodewijk heeft er een versterkt kasteel van 50x20 m laten bouwen ten W. van de toenmalige donjon (de huidige ridderzaal), dat in 1525 afbrandde. Lodewijk liet een grote verzameling van middeleeuwse handschriften na. Op de Gruuthusedag werden daaruit liede ren ten gehore gebracht en toegelicht. Aanwezig waren vele historisch geinteres- seerden. waaronder een bus vol uit Brugge. Twee hoogaarsen in de museumhaven. Naast de Vrouwe Alise", links, de „De Wet". Beide schepen zijn van omstreeks de eeuwwisseling. 357

Stad en lande | 1992 | | pagina 3