1992 in het kort JANUARI - Zierikzeese Ondernemers Centrale houdt thema - avond over ondernemen in historisch stadscentrum. FEBRUARI - In het kader van het burgemeestersonderzoek over de periode 1850 - 1855 neemt Schouwen- Duiveland het voortouw. - Gemeente Zierikzee gaat vier panden aan de Meelstraat bestemmen voor uitbreiding van het streekarchief. MAART - Nu Zierikzee de gemeentelijke bevoegdheid heeft op het terrein van de monumentenzorg is de vraag: komt er nu ook een eigen monu mentenlijst? - Restauratie kerk Evangelisch Lutherse Gemeente te Zierikzee voltooid. - Klokkestoel op de kerk te Sirjansland is bin nen 15 jaar opnieuw aan vervanging toe. - Bewoners Manhuisstraat willen de oude bomen in de schooltuin achter het (te slopen) schoolgebouw behouden; waaronder de laatste vleugelnootboom die in Zierikzee staat. APRIL - De vroegere tramremise te Brouwershaven is verbouwd tot brandweergarage. - In de kelders van het Gravensteen is een per manente Nehalenniatentoonstelling ingericht. - Tijdens de voorjaarsvergadering van de ver eniging Stad en Lande houden de restauratie - architecten F. B. van den Meiracker en J. Walraad lezingen over bouwen en ver bouwen. - Vereniging Stad en Lande tekent bezwaar aan tegen camping Eerste Weegje. - Dhr. W. D. Berrevoets is sinds een paar jaar bezig om de geschiedenis van Serooskerke op papier te zetten. MEI - Een origineel manuscript van de in 1940 over leden onderwijzer J. A. Hubregtse over volks gebruiken en feestdagen op Schouwen - Duiveland komt in handen van de amateur - historicus J. Schot BWzn te Zierikzee. - De Culturele Vereniging te Ouwerkerk houdt reünie voor alle voormalige bewoners. JUNI - Het eerste exemplaar van het boekje twaalf cultuurhistorische routes wordt door voorzitter van de stichting Streek VVV/promotie Schouwen - Duiveland L. C. Hart overhandigd aan gedeputeerde mevr. L. Nederhoed -Zijlstra uit Zierikzee. - In het Stadhuismuseum is een expositie van een copie van het Zierikzeese drieluik met "Het laatste oordeel", uit 1500. JULI -Monumentenzorg stelt 1,3 miljoen gulden beschikbaar voor de restauratie van de St. Nicolaaskerk te Brouwershaven. - Het Genootschap Kor en Bot maakt voor de 42ste keer tocht naar de Oosterschelde voor onderzoek naar fossielen. - Karakteristieke school te Burgh aan de Kerkstraat behouden gebleven met name door de inzet van de Stichting Westerschouwen Kultureel. - Begin van Museumhaven een feit door afme ren van de authentieke hoogaars de Triton van R. Kotoun. - Genealogie van het landbouwgeslacht Gaanderse door L. Schoof vastgelegd in publi catie. 392

Stad en lande | 1993 | | pagina 18