AUGUSTUS - Begin gemaakt met de restauratie van de Gasthuiskerk te Zierikzee. - Door A. P. Kloet is zijn smidse te Dreischor in originele staat gebracht. - In Nieuwerkerk is de door H. Kesteloo - met hulp van D. Haak, G. Tieleman en K. Radewalt - gebouwde travaille officieel ingebruik genomen door het beslaan van een trekpaard door hoefsmid M. E. de Vrieze uit Renesse. - Gemeente Zierikzee krijgt van oud Zierikzeeënaar P. H. Versteeg het poortencom plex in miniatuur; de maquette krijgt een plaats in het Stadhuismuseum. SEPTEMBER - Gedeputeerde mevr. G. de Vries - Hommes opent het tentoonstellingsproject Schatten in de Bodem: Zeeuwse muntvondsten. In het Stadhuismuseum te Zierikzee is een expositie van de muntvondst van 1958 ingericht en krijgt het uitgeroepen Numismatische jaar 1992 voor Schouwen - Duiveland gestalte. - Op de Nationale (open) Monumentendag vindt de officiële opening van de Museumhaven plaats door burgemeester Asselbergs van Zierikzee. - Speciale herdenkingsdag over Lodewijk van Gruuthuse: edelman van Brugge en heer van Haamstede. OKTOBER - Herdenkingsdienst ter gelegenheid van het 125 jarig bestaan van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee. Eerste exem plaarjubileumboek "Een dure plicht" voor het oudste lid van de vereniging de 93-jarige W. de Vries. - Gebroeders Van Damme te Kerkwerve ver laten boerderij die bijna honderd jaar familie bezit was. NOVEMBER - ZWN - directeur G. J. M. Koelemij ontvangt van A. A. van Oeveren het eerste exemplaar van het boek "65 jaar Van Oeveren reizen". - Journalist Kees Slager voltooit zijn boek: De Ramp - een reconstructie. DECEMBER - Staatssecretaris J. D. Gabor van Natuurbeheer opent officieel de slufter aan de Noorzeekant van Neeltje Jans; de derde in Zeeland. Een najaarsstorm heeft het werk aan de slufter al op natuurlijke wijze afgerond. - Amateur - historici geven beeld van burge meesters in 1850 - 1855 op Schouwen - Duiveland en Sint - Philipsland: eerste exem plaar (deel I) is voor gedeputeerde mevr. G. de Vries - Hommes. - Te Zierikzee wordt op vrijdag 18 december Adriaan Comelis Pieter Kooiman geboren: de 10.000ste inwoner. - Tijdelijk burgemeester T. A. Vogel van Kortgene koopt laatste tolkaartje voor de Zeelandbrug: na vele jaren is de brug nu tol vrij. - De Stichting Museumhaven heeft, naast de rivierklipper Van Kinsbergen, tevens in haar bezit gekregen de houten hoogaars Vrouwe Alize. 393

Stad en lande | 1993 | | pagina 19