Verslag ledenvergadering De algemene vergadering van de Vereniging werd op 27 november 1992 gehouden in de Concertzaal te Zierikzee. Naast het bestuur waren er 85 leden aanwezig. Voorzitter Doeleman opende de vergadering. Naar aanlei ding van de notulen van de vergadering van 3 april merkte de heer Van der Graaf op dat de bouw van nieuwe, eenvormige huizen in het centrum van Brouwershaven niet door gaat. Verder werden de notulen onveranderd vastge steld. De secretaris berichtte, dat er een verzoek om steun van de Stichting "De Zeeuwse taele" was ontvangen. Deze werkt aan het supplement van het Woordenboek der Zeeuwse dialecten. Het kreeg de instemming van de leden. De heer C. A. Bol werd verzocht zitting te willen nemen in de kascontrolecommissie, waar hij mee accoord ging. Vanuit de Commissie Planologie werd meegedeeld, dat bezwaar tegen wijziging van bestemmingsplan "De Bout" bij Scharendijke afgekeurd was door Gedeputeerde Staten. De vergadering was het ermee eens door te gaan tot aan de Raad van State. De Commissie had de plannen voor de kom van Brouwershaven bestudeerd, maar de Vereniging had nog geen bezwaarschrift ingediend; inwo ners van Brouwershaven hadden dit wel gedaan. Stad en Lande zal deze bezwaren ondersteunen. De ontwikkelingen rond het "conceptplan beleidsvisie Schouwen - west" worden alert gevolgd. Dit plan is de voorloper van een nieuw streekplan. Rondom het vervallen en verwaar loosde Vrijpoortje waren geen nieuwe ontwik kelingen te melden. De Commissie Kleine Monumenten en Huisnamen berichtte dat alle bekende huisnamen in Zierikzee weer aange bracht waren. Verder was deze Commissie actief bezig met de volgende albums met inventarisaties. Het eerste wat klaarkomt zal Midden - Schouwen zijn. De Commissie Mededelingenblad liet weten de huidige opzet met een gevarieerd aanbod te willen handhaven en over kostenbesparing zijn nieuwe afspraken met de drukker gemaakt. De voorzitter stelde voor de contributie te ver hogen, om weer tot een sluitende begroting te komen en een reserve te hebben voor onvoorziene situaties waar Stad en Lande op moet reageren. De vergadering ging accoord met een verhoging van de contributie met 3.- tot 25.-resp. 28.- inclusief gezinsle den. Over de begroting voor 1993 waren geen vragen. Oud - voorzitter Braber vroeg zich wel af, of het vermogen, wat vroeger 30.000.- bedroeg, verdwenen was. De penningmeester kon hem gerust stellen. Het was er nog en zou volgend jaar zelfs meer rendement opbrengen, omdat het beter belegd is. De penningmeester complimenteerde de leden, de meesten hadden keurig hun contributie betaald. Vervolgens kreeg de voorzitter van de Commissie Jaarboek. Dr. Brandenbarg, het woord. Hij was verheugd de zeventiende Kroniek van het land van de zeemeermin hier te kunnen presenteren, waarin door elf auteurs in acht artikelen weer een stukje van de geschiede nis van het eiland werd vastgelegd. Dit ondanks de hoge eisen die de redactie stelt. Ook drukke rij De Vries was hij dankbaar voor het drukwerk. Dr. Brandenbarg had een paar rede nen om deze Kroniek aan Burgemeester Vogelaar van Bruinisse aan te bieden: de om slag van de Kroniek was gemaakt door kunste naar A. de Jonge uit Bruinisse en tevens staat er een artikel over het onderwijs in Bru in vroeger tijden in. De burgemeester dankte de Commissievoorzitter hartelijk en was uitermate benieuwd naar het artikel. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om zijn waardering voor Stad en Lande uit te spreken. Vorig jaar had hij van de Commissie Kleine Monumenten het fotoboek over Bruinisse in ontvangst mogen nemen en nu dit. Hij prees de Vereniging die zo het verleden koestert. De tweede Kroniek ging naar de maker van het omslag: Arjen de Jonge. De heer Brandenbarg merkte op, dat nu alle zes gemeentes op Schouwen - Duiveland op de omslag van een Kroniek stonden. Het interieur van de gemeentehuizen is met een fraaie teke ning verrijkt. Dr. A. de Vin maakte gebruik van de rondvraag 395

Stad en lande | 1993 | | pagina 21