Verslag lezing plan "Tureluur' r om zijn bezorgdheid over ontwikkelingen in de Voordelta uit te spreken. Via Omroep Zeeland had hij vernomen van een nieuw promotieplan van de gezamenlijke V. V. V. -diensten langs de Nederlandse kust om te werken aan seizoensverlenging. Hij vroeg het bestuur deze zaken alert te blijven volgen. Oud - bestuurslid Mr. W. P. Martens sloot zich aan bij de vorige spreker en had er geen bezwaar tegen als de Voordelta ontoegankelijk zou blijven. De twee de secretaris stelde voor over de Voordelta con tact te zoeken met verwante verenigingen in Zuid - Holland om gezamenlijk op te treden. De heer H. Uil vroeg tenslotte nog aandacht voor een ontsierend bord op een accountantskantoor op de Oude Haven. De voorzitter van de Commissie Kleine Monumenten zegde toe hier achteraan te zullen gaan. Tweede secretaris, Drs. P. F. Vleugel Na de pauze hield de heer T. Kramer van de Zeeuwse Milieufederatie een lezing over plan "Tureluur". Dit "natuurontwikkelingsplan" is opgesteld door de Zeeuwse Milieufederatie voor diverse gebieden rond de Oosterschelde, waar bij het accent ligt op de zuidkust van Schouwen. Het natuurbeleidsplan wil aan diverse negatieve ontwikkelingen rondom de Oosterschelde een halt toeroepen door aaneengesloten gebieden te creëren waar de natuur ongestoord haar gang kan gaan. Het projekt is tureluur genoemd, omdat deze vogel het hele jaar kan genieten van deze nieuwe gebieden. De tureluur komt in Nederland voor als broedvogel die in de herfst wegtrekt, en als wintergast uit IJsland. Buitendijks wil men de ontwikkelingen aan de natuur zelf overlaten. Daar is een rijk onderwaterleven en zijn fraaie schonen. De oppervlakte schorren is door de uitvoering van de Deltawerken wel minder geworden; ze groei en ook minder aan dan vroeger. Binnendijks willen de plannenmakers door dijk LEGENDA V M ColtintplMt XR Water Oosteracheide Water bij laagwater droogvallend en overig water Land 35 *18 O 23 StovemsM S» Maartentdijk 396

Stad en lande | 1993 | | pagina 22