Jaarverslag van de redactiecommissie jaarboek 1992 Samenstelling In de commissie hadden zitting de heren dr. J. A. Brandenbarg (voorzitter), F. Beekman, J. van Loo, mevr. L. C. Mol - Sipman en de heren A. Smallegange (penningmeester) en H. Uil (secretaris). De eindredactie was in han den van de heer F. Beekman. De heer A. Smallegange besloot zijn lidmaat schap van onze commissie te beëindigen. In zijn plaats werd de heer R. de Jongh te Zierikzee benoemd, die ook de functie van penningmees ter op zich nam. Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 20 januari, 6 april, 14 mei, 29 juni, 3 september, 8 oktober, 22 oktober en 16 december. Werkzaamheden De redactie en samenstelling van het historisch jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen - Duiveland vroeg weer veel tijd van de leden van de commissie. Daarnaast is er de zorg voor het uitgeven van het jaarboek, met de daaraan verbonden werkzaamheden. Door een goede samenwerking lukte het ook nu weer de nieuwe "Kroniek van het land van de zeemeermin" gereed te krijgen. In deze 17de jaargang konden de volgende artikelen worden opgenomen: P. Stuart. Nehalennia in Zierikzee. H. Uil, Flet onderwijs in Bruinisse, 1582 - 1801. W. P. de Vrieze, F. Beekman en H. Uil. Molenberg, een boerderij - buitenplaats tussen Burgh en Westenschouwen. J. G. Smit en M. J. C. Swüste. Herinneringen van Mr. G. J. C. Schneither aan zijn verblijf in Zierikzee, september 1812 - september 1814. Giel Timmermans, Bedeelden in Zierikzee in de 19de eeuw. Armenzorg voor bedeelden van elders voor en na de armenwet van 1854. Joop van Loo. Streektaalschrijvers aan het einde van de negentiende eeuw nogmaals aan het woord. drs. I. S. Muller, Mobiliteit van de oude gene ratie eilandbewoners 1920- 1970. Henk Blom, De amateuristische blaasmuziek op Schouwen - Duiveland. Met erkentelijkheid maken wij opnieuw mel ding van de financiële steun van de Slavenkas in verband met het artikel over Nehalennia. Dankzij die subsidie kon de verkoopprijs op hetzelfde niveau blijven. Door subsidie uit de verenigingskas kan de Kroniek met reductie aan de leden worden aangeboden. Ook de Kroniek - 1992 werd weer gedrukt bij De Vries Drukwerk te Zierikzee. Wederom werd een stap vooruit gezet ten aanzien van de aanlevering van de artikelen per discette. In 1991 werden vijf artikelen op deze wijze aange leverd, in 1992 lukte het, met uitzondering van één artikel, alle bijdragen per discette in te zen den. Dit kon geschieden dankzij de medewer king van de auteurs. Het ligt in de bedoeling in 1993 alle artikelen op deze wijze af te leveren. De nieuwe jaargang werd gepresenteerd tijdens de ledenvergadering op vrijdagavond 27 november 1992 in de Concertzaal te Zierikzee. De voorzitter van onze commissie bood het eerste exemplaar en de orginele tekening van de omslag aan de heer A. Vogelaar, burgemeester van Bruinisse, aan. De tekening met Bruinisse als onderwerp werd vervaardigd door Arjen de Jonge uit Noorwelle, die op die avond eveneens een exemplaar van de nieuwe Kroniek ontving. De ingelijste afbeelding is bestemd om te wor den opgehangen in het gemeentehuis te Bruinisse. Hiermee werd de cyclus van omsla gen met tekeningen van plaatsen op Schouwen - Duiveland afgesloten. Alle gemeenten op Schouwen - Duiveland hebben op deze wijze een tekening ontvangen. De verkoopprijzen bleven gehandhaafd op 25.voor leden en 28.- voor niet - leden. Het grootste deel van de oplage, die 500 exem plaren bedroeg, werd afgezet via de boekhandel. De jaargangen 1976, 1978 en 1981 - 1985 zijn uitverkocht. Van de jaren 1980 - 1984 zijn nog exemplaren verkrijgbaar bij Boekhandel De Vries te Zierikzee. Van de uitverkochte jaargan gen hebben wij een klein aantal in voorraad 399

Stad en lande | 1993 | | pagina 25