De Zeeuwse tijdmachine talloze uren gekost. De voorzitter memoreerde nog dat de heer Van Sloten, toen hij terugtrad als secretaris, al tot erelid vanwege zijn grote verdiensten was benoemd. Hij gaf aan, dat we als bestuur de inbreng van de heer Van Sloten wel zullen missen: deze inbreng was kritisch, bescheiden en conflicten vermijdend. De voorzitter bood aan hem een paar fraaie etsen aan, gemaakt door medebestuurslid mevrouw Eggink-du Burck. Mevrouw Van Sloten, die haar man zo vaak had moeten missen vanwege de Vereniging, kreeg een fraai boeket bloemen aangeboden. In zijn dankwoord gaf de heer Van Sloten aan, dat hij het nooit allemaal alleen gedaan had, maar samen met commissies en het bestuur. Het speet hem eigenlijk, dat hij er niet langer aan zal meewerken. Hij vond het tevens jammer, dat hij tijdens zijn bestuursperiode zoveel verloren had- zien gaan en hij riep nogmaals op tot behoud van het voor Zierikzee unieke vakwerkhuis in 't Vrijpoortje. Gelukkig zag hij ook positieve ontwikelingen, zoals de vele draaiende molens op het eiland en het gerestaureerde kleine pak- huisje tegenover "Mondragon". Wel vond hij dat Stad en Lande waakzaam moet blijven. Bij de rondvraag bedankte architect Kraamer dat hij een stukje had kunnen publiceren over Middelburg in het Mededelingenblad. Hij vond wel dat de Vereniging altijd erg kritisch was: door woningbouw aan de Scheepstimmerdijk zou het daar alleen maar opknappen. Verder vroeg hij of er huisvesting was gevonden dooi de Vereniging voor het Landbouwmuseum. Voorzitter Doeleman antwoordde hem, dat het oorspronkelijke plan voor de Scheepstimmer dijk van de baan is en dat het bestuur van het Landbouwmuseum in onderhandeling is met de gemeente, maar dat de financiering nog niet rond was. Verder gaf hij aan, dat de Vereniging Stad en Lande ook in positieve zin attent is, bijvoorbeeld door het verlenen van oorkondes voor goede restauraties. Oud-bestuurslid Mr. Dr.W.P.Martens merkte op,dat als Stad en Lande kritisch is, men het niet goed vindt, maar als er niets gedaan wordt, is het ook niet goed. Hij vond dat het bestuur zijn eigen richting moet kunnen bepalen, in overeenstemming met de doelstellingen. Verder vroeg hij aandacht voor diverse verwaarloosde oude kerkhoven. De voorzitter van de commissie Kleine Monu menten kon meedelen, dat deze ook de aandacht van deze commissie hebben en vastgelegd wor den, maar niet in de publiciteit worden gebracht. De heer S.P.Moelijker vond dat het niet juist was, dat er een "strontpyramide", waar hij dage lijks op moet kijken, verrezen was aan de Groe- neweg in Noordgouwe, terwijl pas achteraf de gemeente Brouwershaven vergunning had ver leend. Toen er niemand meer iets had voor de rond vraag, sloot de voorzitter dit gedeelte van de vergadering. notulen: Drs. P.F.Vleugel, tweede secretaris. Omroep Zeeland zendt sinds 6 september j. 1. iedere maandagmiddag even na half zes tot zes uur een programma uit over historische en culturele aspecten in onze provincie onder de titel "De Zeeuwse Tijdmachine". Het program ma wordt samengesteld door John van Waes en Peter Sijnke. Omroep Zeeland doet hierbij gaarne een oproep aan onze lezers, indien zij ideeën of wensen hebben met betrekking tot een bijzonder aspect van de Zeeuwse cultuur in genoemd program ma, schriftelijk of telefonisch contact op te nemen met de heer John van Waes bij Omroep Zeeland. Omroep Zeeland John van Waes Postbus 1090 4388 ZH Oost - Souburg tel. 01184- 66355 434

Stad en lande | 1993 | | pagina 26