Kroniek 1993 Op Vrijdagavond 26 november 1993 verschijnt het nieuwe jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen - Duiveland: de Kroniek van het land van de zeemeermin (Schouwen - Duiveland). Voor de 18e maal zal deze publi- katie uitkomen. Het jaarboek zal ook dit jaar weer interessante artikelen bevatten voor de geïnteresseerden in het heden en verleden van Schouwen - Duiveland. De naam van het jaar boek werd geïnspireerd door de sage van de zeemeermin van Westenschouwen. De zeemeer min werd gevangen genomen door vissers van die plaats en de zeemeerman sprak een vloek over hen uit: Westenschouwen 't zei je rouwe, dat je genomen eit m 'n vrouwe. Westenschouwen zei vergae Mei de toren bluve stae. Dit meest bekende volksverhaal van Zeeland is één van de vele herinnerinen aan het verleden van Schouwen - Duiveland. Andere facetten van de zo boeiende historie van het voormalige ei land vinden hun plaats in het jaarboek. Inhoud Evenals de vorige jaarboeken biedt ook de 18e jaargang weer een grote verscheidenheid aan artikelen en illustraties. Dat blijkt ook uit de in houdsopgave: Drs. A. C. J. Hagesteijn, De laaving staat ge reed. waar is het dorstend leed? Bierbrouwerij- nijverheid in Zierikzee. 1500- 1850. J. D. Vlot, 's - Lands Schip 'Zierikzee'. De geschiedenis van een Zeeuws oorlogsschip 1733 - 1782. drs. P. Sevestre. Kerkorgels op Schouwen - Duiveland. J. W. Hagen, Twee Peterburgse reizen van Johannes van der Harten uit Zierikzee (1815, 1830). J. J. B. Kuipers. H. Uil en M. K. Buth. Strao, een Schouws dorpsfeest. Joop van Loo. Fatale vergissing of strategisch doel? Het bombarderen van de provinciale veer boot 'Prins Hendrik' op vrijdag 3 september 1943. F. Beekman. Fotobeelden van de stormvloed. Rykel ten Kate als fotograaf in de waters noodramp van 1953. J. B. Berns, Spanningen tussen dialect en stan daardtaal op Schouwen - Duiveland. Na meer dan honderd jaar dialectonderzoek. Prijzen en bestellingen Jaargang 1993 De prijs voor leden is bepaald op 25.per exemplaar. U kunt de Kroniek afhalen op de le denvergadering van 26 november a. s. Wij verzoeken u bij voorkeur het verschuldigde bedrag te willen voldoen per girobetaalkaart. De prijs wordt verhoogd met 6.als u de Kroniek toegezonden wilt krijgen. Bestellingen kunnen plaatsvinden door overma king van het verschuldigde bedrag op postreke ning 3622729: ten name van "Kroniek van het land van de ze- meermin" te Zierikzee. Leden, die een abonnement hebben en de Kro niek niet op 26 november hebben afgehaald, ontvangen deze per post met een rekening bijge sloten. Daarbij zullen ook de verzendkosten it 6.worden berekend. Na 26 november kan de nieuwe Kroniek wor den afgehaald tussen 18.00 en 20.00 uur bij de heer R. de Jongh. Havenpark 22, 4301 CD Zie rikzee, tel.: 01110 - 16582. N. B. Voor niet - leden kost de Kroniek 28.per exemplaar. Bij toezending per post 34.per exemplaar. Oudere jaargangen Oudere jaargangen zijn nog beperkt leverbaar. De prijs is gelijk aan die van de Kroniek 1993: 25.per exemplaar. De verzendkosten voor oudere jaargangen zijn eveneens 6.per exemplaar. De verzendkosten van meerdere exemplaren zijn afhankelijk van de portikosten. N.B. Voor niet - leden is de pri js 28.— per exemplaar. Bij toezending per post 34. per exemplaar. Jaargang 1987: Drs. J.G. Smit: Nieuwe gege vens over de bouw van de St. Lievensmonster- 441

Stad en lande | 1993 | | pagina 33