Van de redactie In het Mededelingenblad No.77 van juli 1993 vroeg de heer J.L. van Sloten aandacht voor het vakwerkhuis te Zierikzee. Hij schreef o. a.:"Intussen zullen binnen afzien bare tijd de brokstukken wel naar beneden konten. Zo niet erger. Ronduit een schandaal dat dit zomaar kan!" Hieruit spreekt verontwaardi ging. Ook de redactiecommissie is verontwaar digd over de verontachtzaming betreffende de erbarmelijke toestand van het unieke pand aan het Vrijpoortje. Wij schreven in "Van de redactie" in bovenge noemd nummer: "Men schroomde nimmer te waarschuwen, te adviserenDie schroom mag Stad en Lande nimmer laten varen." De heer Van Sloten waarschuwde en adviseerde in dui delijke termen in zijn artikel. Niccolo Machiavelli schreef het:"Waar de be reidwilligheid groot is, kunnen de moeilijkhe den te overbruggen zijn." Er moet toch een voor alle betrokken partijen bevredigende oplossing zijn te vinden aangaan de het unieke vakwerkhuis. Dus restauratie in het algemeen belang. De redactiecommissie nodigt bestuur en leden uit ruim gebruik te maken van de rubriek "Be richt en/of reactie van de lezer". Genoemde ru briek is bij uitstek een forum zoals ook de alge mene ledenvergadering dat is. U bent het met iets niet eens of juist wel. u is iets opgevallen waarvan u denkt of weet dat het bestuur of één van de commissies van onze ver eniging het over het hoofd heeft gezien, u wilt een discussie op gang brengen, Uit u door gebruik te maken van de rubriek "Bericht en/of reactie van de lezer". Mevrouw B. Romijn - de Raat had begin dit jaar een ontmoeting met mevrouw D. J. W. Breetveld - de Haas en haar dochter in het bejaardencentrum "De Wieken" te Zie rikzee. Op 27 april overleed mevrouw Breetveld op 98 - jarige leeftijd. Het verhaal dat zij tijdens genoemde ontmoeting vertelde aan mevrouw Romijn treft u in dit nummer aan. "Een ontmoeting metzal regelmatig in het Mededelingenblad voorkomen evenals de ru briek "Een klein monument". Een van de leden van de commissie Kleine Monumenten zal tel kens een klein monument aan de hand van een foto in het kort belichten. In dit nummer de ge velsteen in de voorgevel van het woonhuis Dr. Wortmanstraat 27 te Noordgouwe. Op vrijdagavond 26 november 1993 verschijnt het nieuwe jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen - Duiveland: de Kroniek van het land van de zeemeermin. Aan de zuidkant van Schouwen lag eens een vissersplaats waar het de bewoners zeer voor spoedig ging. Zo voorspoedig dat zij dachten zich alles te kunnen permitteren. Op een dag ving een van de vissers een zeemeermin die hij ondanks de smeekbeden van de zeemeerman mee naar huis nam. Een vervloeking kon niet uitblijven. Wij vragen ons af of het niet merkwaardig is dat de oorzaak van economische achteruitgang soms in de vorm van sagen overgeleverd wor den? Het is in alle gevallen duidelijk dat de menselijke factoren van verontachtsaming en de kortzichtigheid hieraan schuldig zijn? Een interessante vraag. 425

Stad en lande | 1993 | | pagina 3