«§S> OD CP QD OD OD OD OD Een ontmoeting met Jonkheer Albert van Citters, geboren 31 maart 1905 op buitenplaats "Heesterlust" te Schudde- beurs. gemeente Noordgouwe alwaar zijn vader burgemeester was. Hij zelf was burgemeester van de gemeente Burgh van 1937 tot 1961. "Ik word over het algemeen aangesproken met mijnheer, maar jonker is de juiste aanspreek titel". verklaart hij. De jonkheer stamt uit een oud adellijk geslacht met nogal wat telgen die bestuurlijke functies vervulden. Dat de jonkheer niet zo sterk hecht aan uiterlij ke franje blijkt uit "Je kan de afbeelding van het familiewapen gerust mee naar huis nemen als je het op je gemak wilt bekijken. Ja. ik meen het. als je 'm maar weer terug brengt." Een sulle lach. "Heesterlust" en Schuddebeurs vandaar komen de vroegste herinneringen. Hij ontmoette er ook zijn toekoemstige echtgenote Ida Honorine Stephanie Bolomey. Ze was gezelschapsdame van zijn nicht, die op "Zorgvliet" woonde. Hij ging naar school in Zierikzee. Oom P. Cau was er president van de rechtbank. "Ik herinner me dat hij me een keer mee nam naar het Graves- teen om er een gevangene te bezoeken. Van die oom kreeg ik een ijzeren hoepel, die gemaakt was door Anker de smid, die in het Visslop woonde." Herinneringen aan de stormramp van 1911 toen de stoomboot Minister Lelie door die storm op de steigers werd geworpen. In 1913 verhuisde de familie naar Arnhem. De jonkheer maakte er de lagere school af, doorliep er de 3-jarige H. B. S. en de tweejarige Hogere Handelsschool. De Eerste Wereldoorlog brak uit. In Arnhem manifesteerde zich dit het meest door de aanwezigheid van Duitse en Engelse militairen, die daar werden geïnterneerd. 's Zomers waren er voor de familie de vacanties op "Heesterlust". maar de oorlog leek gevaarlijk dichtbij. Vanaf de Schouwse Dijk kon de fami lie op een mooie zomeravond bij buitenplaats "Maja" de luchtgevechten boven Antwerpen gadeslaan. "In 1922 ging ik in opleiding op de Officiers- school Bereden Artillerie te Ede. Praktijk moest ik doen bij het 7e Regiment Veldartillerie te Bergen op Zoom. Daarna volgde ik een oplei ding gemeente - administratie in Weesp. dat beviel me niet. Later werd ik chef - boekhouder bij de incassobank aan de van Wouwstraat, trouwde in 1931 en ging in Amsterdam op het Merwedeplein wonen. Het beviel ons daar uitstekend," aldus jonkheer Van Citters. Toch blijft Zeeland trekken en in 1934 verhuist het gezin Van Citters, dan met twee zonen, naar Burgh, waar de jonkheer als volontair ter se cretarie is benoemd. Op 2 februari 1937 wordt 462

Stad en lande | 1994 | | pagina 10