Jaarverslag van de Commissie Kleine Monumenten en Huisnamen. stichting participeren de museumstichting, de gemeente Brouwershaven en de vereniging Stad Lande. De gelden nodig voor de aankoop zijn door de gemeente Brouwershaven geschonken aan de stichting Goemanszorg Beheer. Het doel van de stichting is de boerderij te gaan restaure ren en geschikt te maken voor museum. De stichting Goemanszorg Beheer verhuurt de museumboerderij aan het Streek- en Landbouw museum. Op zaterdag 23 oktober heeft het museum open dag gehouden. Het publiek werd in de gelegen heid gesteld nog eenmaal de collectie in het oude schoolgebouw te bezichtigen. De toegang, evenals koffie en thee waren gratis. Een groot aantal personen hebben van deze laatste moge lijkheid gebruik gemaakt. In november hebben vrijwilligers de museum collectie verhuisd van de oude locatie naar de schuur van de boerderij Goemanszorg. Op zaterdag 27 november zijn de laatste grote stukken met veel belangstelling van pers en Radio Zeeland naar de nieuwe locatie gebracht. De verhuizing was voltooid. In de oude school werd met de vrijwilligers en de familie J.Baren- dregt-van Gastel nog een borrel gedronken op de toekomst. DE DEUREN WERDEN VOOR HET LAATST GESLOTEN In het vorige jaarverslag berichtten wij, dat er diverse leden uit onze Commissie waren ge gaan. In 1993 leek er binnen onze gelederen een soort "verdwijn-virus" te heersen. In de loop van het jaar namen telkens mensen om uiteenlo pende redenen afscheid: de heren H. Doeleman. T. W. Rosmolen en J. L. van Sloten verlieten de Commissie Kleine Monumenten en Huisnamen. Ook het echtpaar M. K. en M. J. Overbeeke - Sacré stopte ermee. Gedurende korte tijd kregen we assistentie van de heer J. J. Hoogstrate. Op deze plaats willen wij alle bovenvermelde personen nog hartelijk danken voor al het werk dat ze. sommigen diverse jaren achtereen, met veel enthousiasme gedaan hebben. Iedereen zei de gezelligheid van de bijeenkomsten te zullen missen. Gelukkig kwamen enkele nieuwe leden onze uitgedunde gelederen versterken, zodat ik hier niet een in memoriam voor de Commissie Kleine Monumenten en Huisnamen zit te schrijven. Na onze oproep op de voorjaarsver gadering van de Vereniging Stad en Lande, mochten we de volgende nieuwe leden welkom heten: mevrouw Th. R. E. van der Duijn, de heer J. J. M. Schoonhoven en de heer P. A. Stoon. Daarmee bestaat onze Commissie, naast de bovengenoemde personen uit: Drs. P. F. Vleugel, mevrouw H. C. Verduijn den Boer - Gorzeman (zij is onze nieuwe secreta resse geworden als opvolger van dhr. J. L. van Sloten), de heren J. G. Verduijn den Boer. H. L. Hillebrand en C. Slabbekoorn. In de loop van het jaar werden de nieuwe leden successievelijk wegwijs gemaakt in onze werk wijze van het fotograferen en documenteren van kleine monumenten op Schouwen-Duiveland. Het natrekken van informatie bij de eigenaren van de monumenten bleek een gezellige bezig heid. waar je wel wat tijd voor moet nemen. Alle schilders op Schouwen-Duiveland kregen in het voorjaar weer het verzoek de huisnamen zoveel mogelijk op de gevels of boven de voor deuren te willen laten. Gelukkig zagen we het afgelopen jaar weinig namen verdwijnen. Op 4 mei brachten we als Commissie een be zoek aan het Streekarchivariaat, waar archi varis Uil ons rondleidde en veel interessante dingen vertelde, waarvan we bij het documente ren gebruik kunnen maken. Ondanks alle wisselingen lag het werk niet stil en we vergaderden op 3 februari, 24 maart, 471

Stad en lande | 1994 | | pagina 19