Verslag van de algemene ledenvergadering Onder de zware moerbinten en wapens van alle dorpen en steden op Schouwen-Duiveland hield de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland op vrijdag 26 november een algeme ne ledenvergadering. Voor deze vergadering verleende de Gemeente Zierikzee ons namelijk gastvrij onderdak in de oude, historische Vierschaar van het stadhuis. Ondanks de dichte mist waren er zo'n vijf en tachtig leden geko men. Om half acht heette de voorzitter ons allen wel kom. Vanwege de klederdrachtenshow had ook hij zich in een Zeeuws boerenkostuum gesto ken. Hij memoreerde kort wat hoogtepunten van het afgelopen jaar: er was uitgebreide aandacht voor de planologie en een presentatie op de Paardenmarkt in Zierikzee en de Vlasdag in Dreischor. Met het logo van de Vereniging als uitgangspunt had mevrouw G.M.Doeleman- Huter een fraai geborduurd vaandel ontworpen, wat nu aan Stad en Lande werd aangeboden om het spreekgestoelte mee te versieren. Het verslag van de ledenvergadering van 16 april werd onveranderd goedgekeurd, waarna de voorzitter de notulist bedankte. Ook over de voorzichtige begroting van het volgende jaar waren er geen opmerkingen. Er was bericht van verhindering van burgemeester Asselbergs en oud-burgemeester De Meester. Vervolgens kreeg Dr. A. J. Brandenbarg het woord om de nieuwe Kroniek van het Land van de zeemeermin te presenteren. In voorgaande jaren was er telkens een ontwerp voor de voor plaat door een kunstenaar van het eiland ge maakt, maar vorig jaar was de Commissie Jaar boek daarmee rond. Daarom was nu besloten om de historische kaart van Jacob van Deventer als voorplaat te gebruiken, met een steunkleur. De redaktie gaf aan open te staan voor sugges ties of aanvullingen om de veelzijdige geschie denis van Schouwen - Duivelandse historie vast te leggen. In de nieuwe Kroniek stonden twee herdenkingsartikelen: één over het bombarde ment op de veerboot in 1944 door J. van Loo en één met unieke foto's van oud-bestuurslid voorzitter H. Doeleman Rykel ten Kate over de Ramp van 1953, door F. Beekman. Mede dankzij een gratis om slagontwerp van drukkerij De Vries en een bij drage in de kosten van "De Slavenkas" kon de prijs van deze achttiende Kroniek op 25,- voor de leden blijven. De Commissie wilde dit jaar als blijk van waardering het jaarboek aan voor zitter Doeleman van de Vereniging Stad en Lande aan bieden. Deze vond het een leuk ca deau en nam het in dank aan. Daarna was het de beurt van voorzitter Doele man om Dr. Brandenbarg iets aan te bieden, omdat deze afscheid nam als bestuurslid. De voorzitter bedankte Dr. Brandenbarg harte lijk voor het vele werk dat hij in alle jaren ge daan had voor de Vereniging; zijn vertrek liet een spoor van vacatures na. Gelukkig blijft de heer Brandenbarg wel lid van de redaktiecom- missie van het jaarboek. Voorzitter Doeleman bood aan het aftredende bestuurslid een kunste naarsboek met etsen van mevrouw Eggink - du Burck aan. Dr. Brandenbarg vertelde, dat hij het werk in bestuur altijd met plezier gedaan had. maar dat zijn werk met boeken in 458

Stad en lande | 1994 | | pagina 8