De Zeeuwse Leeuw Correcties Kronieken 1992 en 1993 toilet was midscheeps net als de trap. Rond de trapopgang was een grote leuning. Iedereen moest daar passeren om naar het toilet te gaan. Een oud vrouwtje liep er voorbij en probeerde net de leuning van de trap te pakken toen het schip een enorme stoot kreeg. Het vrouwtje greep mis en duikelde omlaag. Gelukkig zat een moeder daar onderin haar baby te voeden en die sprong op en ving het vrouwtje in haar armen op en zodoende liep alles goed af en kwam het mensje met de schrik vrij. Van dit voorval was ik getuige en ik ben het nooit vergeten. De oorzaak was een sleep boot die onze boot buitengaats moest trekken en door een verkeerde handeling tegen ons schip aan stootte. Eindelijk vertrokken we dus en we voeren langs Dordrecht naar Rotterdam waar we in de Park haven bij het kantoor van de rivierpolitie aan legden. Vandaar vertrokken we naar onze tijde lijke bestemming. Wij mochten in een taxi stap pen. De chauffeur vroeg me wat ik liever deed. door de verkeerstunnel of over de bruggen rij den. Hij had natuurlijk goed aangevoeld dat ik voor de tunnel zou kiezen want in die tijd was dat nog iets bijzonders. Ons doel lag. net als het vertrekpunt.slechts enkele honderden meters van respectievelijk de ingang en de uitgang van de tunnelbuis. Het werd dan ook een korte maar enerverende rit door de Maasstad. En zo begon voor mij een periode waarin ik heel veel zou beleven en die ik na februari 1953 "De eerste evacuatie" zou gaan noemen. 's - Hertogenbosch, 12 december 1993, H. Blankert. Op ons waepen staet 'n Leeuw, Boven waeter oalverwege En ie leert an elke Zeeuw, Dat'n vechte kon van dege, vechte tegen golfgevaer. Dat besprong van oalle zieën, Mae de Leeuw was oaltied klaer, Onvervaerd in bange tieën. Op ons waeter staet 'n leeuw, Flienk en ferm, z'n kop nae bove En zoo stond 'n eeuw nae eeuw Oe de baeren rond z'n stove Onze leeuw, zoo fier van aerd, Roept ons toe mit forsche stemme: "Bluuf den naem van Zeeuwen waerd! Aoltied worst-le toch ontzwemme!" tekst: D. A. Poldermans, Muziek A. Lijssen. Uit: Kinderversjes en volksliederen uit Zeeland, samengesteld door A. J. van den Broecke - de Man. Kroniek 1992 In het artikel over het onderwijs te Bruinisse moet op blz. 22, regel 11de betreffende zin als volgt worden gelezen: Toen hij de zoon van Wolfert Jumelet had ontdekt... In plaats van 26 augustus 1785 moet worden gelezen: 26 februari 1785. Kroniek 1993 De heer L. C. Schouls uit Arnemuiden merkte terecht op dat het onderschrift bij de bovenste foto op blz. 119 niet correct is. Men gelieve te lezen: Kadaver - verzamel plaats bij de Westbrug (Zierikzee). 485

Stad en lande | 1994 | | pagina 11