Stad Lande stimuleert ontwikkeling streekmuseum Boerderij Goemanszorg te Dreischor Het Streek - en Landbouwmuseum Schouwen - Duiveland te Dreischor werd indertijd mede op initiatief van Stad Lande opgericht. In de statuten van het museum is opgenomen dat Stad Lande 3 bestuursleden benoemt. Een zestal andere organisaties levert tezamen de acht ove rige bestuursleden. Het bestuur kan zelf bestuursleden benoemen. De heer J. L. Braber, vanaf de oprichting voorzitter, heeft als bestuurslid bedankt. Omdat hij indertijd voor Stad Lande zitting had. heeft het bestuur van de vereniging nu mevrouw A. P. de Haan benoemd tot bestuurder van het museum. Mevrouw De Haan is Dijkgraaf van het Waterschap Schouwen - Duiveland. Het mu seumbestuur heeft vervolgens de heer W. P. de Vrieze gekozen tot zijn nieuwe voorzitter. Omdat het museum veel werkzaamheden staat te wachten in verband met het betrekken van een nieuw onderkomen, heeft het bestuur de heer B. van der Wekken uit Kerkwerve bereid gevonden toe te treden tot het bestuur. In de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft u kunnen lezen dat het museum verhuisd is naar de monu mentale boerderij Goemanszorg aan de Mo lenweg 3 te Dreischor. De aankoop werd moge lijk gemaakt met financiële steun van de gemeente Brouwershaven. Het onroerend goed werd aangekocht door de voor dit doel opgerichte stichting Goemanszorg Beheer. Deze stichting zal de boerderij tot museum verbouwen en het terrein inrichten tot een mooie ouderwetse tuin. Het onroerend goed wordt verhuurd aan het streekmuseum. Het bestuur van de stichting Goemanszorg Beheer wordt benoemd door de gemeente Brouwers haven, de Museumstichting en de Vereniging Stad Lande. Door deze organisaties werden respectievelijk benoemd, de heren L. N. Labruyère (vz), M. K. Romeijn en H. Doeleman Hzn (secr.penn.). De besturen van beide stichtingen staan voor de klus een mooi en aantrekkelijk streekmuseum te realiseren. Daar is veel geld voor nodig. Door middel van sponsors, donateurs, giften van verschillende Fondsen en serviceclubs op Schouwen - Duiveland hopen zij de middelen te verkrijgen die nodig zijn. Onontbeerlijk is de steun van vrijwilligers, die bereid zijn mee te helpen. Op dit moment is er al veel steun. Maar meer is welkom. Wanneer leden van Stad Lande belangstelling hebben om een fantastisch plattelandsmuseum mee te helpen opbouwen, dan kunnen zij zich aanmelden bij ondergetekende. Hugo Doeleman, voorzitter. 491

Stad en lande | 1994 | | pagina 17