Verslag van de najaarsvergadering d.d. 18 november 1994 Rond 19.30 uur opende de voorzitter, dhr. H. Doeleman Hzn. de vergadering. Hij heette de 81 belangstellenden welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond, Drs. A. P. de Klerk, historisch geograaf. Hij hield deze avond een lezing met als onderwerp: 'Van tweeën één" aangaande een bestuurlijke schaalvergroting op Schouwen - Duiveland in de 19e eeuw. Voorts werden de genodigden welkom geheten aan wie een oorkonde zou worden uitgereikt. Om meer trieste reden werden de dames Braber en Mevrouw de Vin - Kruit met haar beide dochters welkom geheten. De voorzitter memoreerde, dat dit verenigings jaar ons twee markante persoonlijkheden door de dood ontvielen. Op 23 juni 1994 overleed ons ere-lid, dokter Jaap Braber. Vele jaren was hij voorzitter van onze vereniging. Hij genoot bekendheid als arts, was verwoed genealoog en had vele publicaties op zijn naam staan. Op 31 juli overleed plotseling doctor Adriaan de Vin, neerlandicus en groot kenner van het dialect van Schouwen-Duiveland. Hij was de initiatiefnemer bij de oprichting van onze streektaal-commissie, waarvan hij de voorzitter was. Beide heren hebben, ieder op eigen wijze, een stempel gedrukt op het werk van "Stad Lande'.'. Wij zijn hen daarvoor zeer erkentelijk. Na deze openingswoorden werd staande een moment stilte in acht genomen. Het verslag van de voorjaarsvergadering werd door de vergadering goedgekeurd. Een bericht van verhindering werd ontvangen van de bestuursleden, de dames Eggink. v.d. Doe en Deurloo. Een bericht van verhindering werd ontvangen van de heer Schol en de familie Weps. De heer H. Koster en dhr. en mw. Praet bleken niet in de gelegenheid te zijn de aan hen uit te reiken oorkonden persoonlijk in ontvangst te nemen. Het echtpaar Praet werd verte genwoordigd door een familielid. De heer Leijdekkers heeft het penningmees terschap overgedragen aan de heer C. L. v. d. Linde te Zierikzee. De administratieve verwer king blijft in handen van de heer A. Smallegan- ge- Mevrouw v. d. Doe wordt de nieuwe notuliste. Recentelijk heeft de heer van Geesbergen om persoonlijke redenen bedankt als voorzitter van de redactiecommissie Mededelingenblad. Hem werd dank gebracht voor zijn bijdrage aan deze commissie. Zaterdag 12 november trok een geslaagde Zêêuwse middag in de Concertzaal te Zierikzee een kleine driehonderd belangstellenden. Deze middag werd georganiseerd door de commissie Streektaal. De voorzitter sprak ook zijn dank uit voor de aanwezigheid van een stand van "Stad Lande" bij verschillende evenementen. Door deze vorm van publiciteit hebben zich heel wat nieuwe leden aangemeld. Van het gemeentebestuur van Zierikzee was er een dankbrief voor het suppoosten op de Open Monumentendag. Voorts riep de voorzitter op tot steunverlening aan de stichting: "Vrienden van het Streek- en Landbouwmuseum Schouwen - Duiveland" te Dreischor. Het donateurschap bedraagt mini maal 15 gulden per jaar. Méér, is uiteraard wel kom. Donateurs hebben, met hun gezinsleden, vrije entree. Het bestuur bestaat uit Mevrouw S. C. J. B. Loschacoff te Noordgouwe en de heren R. J. Visser en A. J. G. Doeleman te Nieuwerkerk. Voor de restauratie beschikt de stichting Goe- manszorg Beheer nog over onvoldoende finan ciële middelen, maar wel over een ploeg ent housiaste vrijwilligers die begonnen is met het aanpassen van de schuur van "Goemanszorg". "Het museum zal er komen!", aldus de voorzitter, die namens "Stad Lande" zitting in het bestuur van Goemanszorg Beheer heeft. De heer P. A. Boot, voorzitter van de Commisie Planologie gaf een kort resumé van de ontwike- lingen in 1994. Zo werd ons bezwaar tegen de realisering van het bouwplan "de Bout" te Scharendijke, door de Raad van State niet ontvankelijk verklaard. Verder hebben nog de aandacht: Camping Kloet te Zierikzee, en zeven huizen in het, toch al 534

Stad en lande | 1995 | | pagina 16