Jaarverslag planologische commissie Leden: P. A. Boot, L. Becu, M. K. Romeyn. Aktiviteiten in het jaar 1994. Voor het behoud van het landschappelijk - dorps- en stedeschoon is het jammer genoeg een feit dat wij als vereniging steeds alert moeten zijn. Hieronder weer een opsomming waarvoor wij het afgelopen jaar aktief moesten zijn. 1. Bij Koninklijk Besluit van 1 september 1994 is beslist dat de door ons ingediende bezwaren tegen het bestemmingsplan "De Bout" te Scha- rendijke (gent. Middenschouwen) ongegrond zijn verklaard. Wij betreuren dit maar het zij zo. 2. Ten aanzien van de wijziging van het gelden de bestemmingsplan "Buitengebied Zierikzee" t. b. v. de realisering van een camping aan het Eerste weegje te Zierikzee Camping Kloet) hebben in het afgelopen jaar verschillende verwikkelingen zich voorgedaan. Bij schrijven van 15 maart 1994 heeft het College van Gede puteerde Staten van Zeeland bericht geen me dewerking te verlenen voor het realiseren van de camping. Naar aanleiding van dit besluit heeft de gemeenteraad opdracht verstrekt voor het opmaken van een deelnotitie "kernrandzo- nes" in relatie tot een op te stellen beleidsnotitie bestemmingsplan Buitengebied. Deze notitie houdt in om het gebied rondom het Eerste weegje de volgende karakteristieken toe te delen en wel: - inpassen van de stedelijke functies t. b. v. re creatief medegebruik; - kernrandgroenstructuur i. v. m. ecologische en landschappelijke structuur. De uitwerking zal door de ligging in de zone rond de stad met de aanduiding van sociale, culturele en maatschappelijke functies, nader bepaald kunnen worden. De gemeenteraad heeft in deze nog geen standpunt ingenomen. 3. In de vergadering d. d. 7 april 1994 van de Commissie Openbare Werken van de gemeente Westenschouwen werd o. a. behandeld de herin richting van de Dorpskern Renesse. Het plan betreft het volgende: in verband met het vele verkeer door de kern van Renesse is het college van mening hier paal er perk aan te stellen en daarvoor verkeersbelemmerende maatregelen te treffen. Dit houdt in door trace's van de Korte Reke, Kromme Reke en Lange Reke te verleg gen en andere richtingen te geven. Globaal gezien komt er een Ring rondom de Kerk en daarop aansluitend de aanvoerwegen van de Stoofweg, Hogezoom en Laone. Wij hebben te kennen gegeven dat dit plan onze instemming heeft. De verdere uitwerking wachten wij af. 4. De gemeente Brouwershaven heeft te kennen gegeven om de 7 woningen aan de Oprit te Zonnemaire te vervangen door nieuwbouw. Deze woningen, gebouwd in 1911 en bestemd als z. g. n. armenhuis, zijn karakteristiek in Zon nemaire en zijn o. i. de moeite waard om te be houden. Wij hebben dat dan ook in de vergade ring d. d. 14 november 1994 van de Commissie Ruimtelijk Beheer Brouwershaven kenbaar ge maakt. Ook de commissie was voor behoud van deze woningen. Een beslissing is er nog niet. 5 Bij schrijven van 1 december 1994 hebben wij bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Brouwershaven bezwaar aan getekend tegen het verlenen van een bouwver gunning voor het bouwen en plaatsen van vier windturbines aan de Noorddijk te Dreischor. Volgens onze mening is het open karakter van het "oud - kernland" en uit een oogpunt van landschappelijke ontwikkeling zeer kwetsbaar en duld geen verstoring van welk bouwwerk ook. De bouwplaats is tevens gelegen enerzijds nabij het natuurgebied "De Slikken van Bom- menede" en anderzijds nabij het natuurgebied "Het Dijkwater". De hoogte van de masten t. w. 36 meter de wieken en ongeveer 30 meter boven de kruin van de aangrenzende zeedijk uitstekend is o. i. in het landschap storend en verbreekt het gave silhouet. Een beslissing is er nog niet. Uit het bovenstaande blijkt dat we steeds met z'n allen moeten waken tegen beschadiging van het eilandelijk landschappelijk karakter. Wij vragen aan alle leden van onze vereniging maar ook daarbuiten steun in onze aktiviteiten. 544

Stad en lande | 1995 | | pagina 36