1994 In het kort Heilige familie -houtsnijwerk uit zacht hout, gesne den door F.J.A. Knijpers te 's Hertogenbosch1877. De financiering Alhoewel een zeer groot deel van de restauratie onder subsidie van Monumentenzorg valt en de provincie nog eens extra subsidie verstrekt, is het toch zo, dat in ieder geval 10 van de bouwsom door de kerkgemeente moet worden opgebracht, waarnaast nog een aantal zaken komt. die niet subsidiabel zijn, zoals te betalen rente, de verlichting en de gehele electrische - en geluidinstallatie. Geschat wordt, dat dit totaal ongeveer 20 van de bouwsom is. Bij een bouwsom van 1,8 miljoen is dit nog altijd 360.000,-. Dank zij de goedgeefsheid van velen is een groot deel van dit bedrag in kleine en grote giften reeds bij elkaar gebracht. In dienst stelling. Op 25 december a.s. wordt hopelijk weer de Nachtmis gevierd en op 22 januari 1995 wordt het kerkgebouw officiëel in dienst gesteld met de inwijding van het nieuwe altaar door de Bisschop. Zierikzee, november 1994 L. H. M. van der Hark. Januari: -Scholengemeenschap Schouwen - Duiveland adopteert klipper in de Museumhaven. De leerlingen gaan de klipper opknappen. -Na 33 jaar beëindigd de familie Hanse het sleutelbewaarschap van de Plompe Toren. -Het Rijk koopt ongeveer 20 ha grond in het Prunje-gebied voor een natuurontwikkelings project. Staatsbosbeheer gaat dit uitvoeren. -De gidsendienst Zeeland is onlangs gestart met excursies op steeds andere locaties in de provincie. Er vindt een cultuurhistorische wan deling plaats te Brouwershaven. Februari: -De bonte knaagkevers tasten het Stadhuis en de Nobelpoort aan. -Voor het kerkgebouw aan de Ring te Haamste de is voor de restauratie 1,6 miljoen gulden nodig. -Staatsbosbeheer start met een proefplan in het kader van het plan "Tureluur". -De renovatie van de Hervormde Kerk te Brui- nisse wordt afgerond. Maart: -De coöp. ver. "Zeeuwind" wil op Schouwen- Duiveland een windmolenpark en twee enkele windmolens. -De Zierikzeesche Nieuwsbode viert het 150 jarig bestaan. -De herinrichting boerderijcomplex Molenberg te Burgh start in mei. -De Plompe Toren wordt voor publiek afgesloten. 525

Stad en lande | 1995 | | pagina 7