April: -Inventarisatie van archeologische vondsten van het strand van Westenschouwen. -Jaarvergadering van de klederdrachten vereni ging in dracht. -Presentatie van het deel Bruinisse en Duive- land van de kadastrale atlas. -Schouws buurtschap "Moriaanshoofd" wordt in het kader Mondriaansjaar tijdelijk omge doopt tot "Mondriaanshoofd". -Ingebruikname Gasthuiskerk te Zierikzee na ingrijpende restauratie. -Werkbezoek D66 kamerleden aan Schouwen- Duiveland. -Kam van de Meulen orgel van de Grote Kerk te Zierikzee wordt gerestaureerd. -Peilboot van het waterschap is de nieuwe aanwinst van de Zierikzeese Museumhaven. Mei: -De meekrapcollectie van het Landbouw museum krijgt een tijdelijk onderkomen in het Plaet'sen'uus te Dreischor. -Bruinisse wil meebetalen aan het Landbouw museum. -Na 3 jaar is de molen "De Lelie" te Scharendij- ke bedrijfsklaar opgeleverd en in gebruik geno men. -Tijdens de Nationale molendag werden 10 mo lens op Schouwen - Duiveland voor het publiek opengesteld. -Een nieuw fotoboek met daarin nog nooit eer der gepubliceerde foto's (door H. Uil en J. van Loo.) Juni: -Er verschijnt een boek over de herkomst van plaats-en bijnamen door H. Uil en F. Beekman. -Er wordt aangeboden een boek over de effecten van de Deltawerken op het leven in het gebied van de Oosterschelde. -Er verschijnt een heruitgave van het boekje over Dreischor. Juli: -Minister De Graaf - Nauta vindt dat niets de sa menvoeging van de gemeenten op Schouwen - Duiveland meer in de weg staat. Augustus: -Een tentoonstelling op een rondvaartboot van foto's van oude veerboten te Bruinisse. September: -Tijdens de Landelijke Monumentendag is ook de boerderij "Goemanszorg" te bezichtigen. -Activiteiten tijdens de dagen van Natuur en Landschap in en ont Slot Haamstede. -Tentoonstelling 150 jaar Zierikzeesche Nieuwsbode in de "Vierschaar" te Zierikzee. -Het bruggetje, dat toegang geeft tot de "Pottershuisjes" te Noordgouwe is in ere her steld. October: -Bij de bijeenkomst van archivarissen van Zee land en Vlaanderen deelt arrchivaris H. Uil mee, dat de restauratie van oude charters, enz. volgens plan verloopt. -Een expositie van Karolingische Burchten van Zeeland in de Burghse Schoole. -Werkende trekpaarden als levende monu menten op de landbouwdag te Kerkwerve. November: -Streektaalmiddag Stad Lande in de Con certzaal te Zierikzee. -In een rijk geïllustreerd document vertellen ooggetuigen in het boek "Rampstad Zierikzee". -Stad Lande reikt 10 oorkonden uit voor ge slaagde restauraties. -De gemeente Brouwershaven koopt de koren molen "Aeolus" te Dreischor. December: -Zierikzee maakt haast met het natuurpark "Kaaskenswater. Wil yemant dragen eenigh pack. En dal oock sonder ongemack, Die grijphet wel vanaenbegin, En draegh 'et met een luchten sin, Want al wat yemant willigh doet, Al is 'et suer, soo wort 'et soet. 526

Stad en lande | 1995 | | pagina 8