Iemand bracht hen op het idee om een paling- kwekerij te beginnen. Gedrieën gingen ze naai de Middelbare Agrarische School in Helmond om daar de kneepjes van het vak onder de knie te krijgen. Op die school bracht weer iemand anders hen op het idee om slakken, of escargots zoals ze naar goed gebruik in de Franse keuken worden genoemd, te gaan kweken. Ondanks veel tegenslagen lukte het op een gegeven mo ment en er was een afzetmarkt. Pa en ma gingen in de escargots, Ad en Peter in de palingkwekerij en met z'n allen in de land bouw en er werd een mini-camping opgezet. Het kwam Peter ter ore, dat er vanuit het minis terie van landbouw, natuurbeheer en visserij een regeling kwam ter stimulering van bosuitbrei ding op landbouwgronden. De regeling betrof twee doelen. Het bevordert het uit produktie nemen van landbouwgrond en daarbij wordt de vrijgekomen grond bebost. De subsidie ervoor omvat een éénmalige bijdrage in de bebossings- kosten en een jaarlijkse bijdrage ter com pensatie van inkomensverlies. Peter: "Ik zag het meteen ook als een prachtige aanvulling op onze minicamping. Lekker relaxed toch, kampe ren bij zo'n bos. Het enige nadeel is, dat er al leen maar populieren geplant mogen worden, omdat het een produktiebos is, maar wel allerlei verschillende soorten. Toen iemand tegen me zei, dat hij ook nog een visvijvertje zocht, werd er meteen weer een nieuw plan geboren: Een vijver, waar de toeristen, tegen vergoeding en op het gemakje hun eigen visje kunnen vangen en 's avonds lekker bakken op de barbecue." In de vergadering van 22 september 1994 vroeg en kreeg Peter van de gemeenteraad van Middenschouwen toestemming voor de aanleg van het bos en de visvijver. Het produktiebos vormde al geen probleem, omdat de grond daarvan zijn agrarische bestemming zou behou den. In de Provinciale Bosnota Zeeland en in de Nota ruimtelijk beleid landelijke gebieden wordt bos, gericht op de houtteelt, in principe overal mogelijk geacht. Voor de aanleg van de ONTWERP MINICAMPING VISVIJVER EN PRODUKTIEBOS POPULIEREN SCHAAL IA 1000 Ontwerp minicamping visvijver en produktiebos populieren. 538

Stad en lande | 1995 | | pagina 20