Verslag van de algemene ledenvergadering Op vrijdag 7 april kwam de algemene ledenver gadering in haar voorjaarsvergadering bijeen. De bijeenkomst werd gehouden in de Concert zaal van het restaurant „Mondragon" te Zierik- zee. De voorzitter, de heer H. Doeleman Hzn. opende om 19.30 uur de vergadering. Tot zijn spijt kon hij slechts een gering aantal leden ver welkomen. In zijn openingswoord stond de voorzitter stil bij de uitreiking van de door Kiwanis Club be schikbaar gestelde cultuurprijs aan de secretaris van Stad en Lande, de heer Ad Leijdekkers. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, welke die middag in het stadhuis van Zierikzee had plaatsgevonden, mocht Ad Leijdekkers deze prijs in ontvangst nemen. De voorzitter schetste de verdiensten van Ad voor Stad en Lande en de wijze waarop hij zich in woord en geschrift verdienstelijk heeft gemaakt om de streektaal als cultuurgoed uit te dragen en te behouden. Namens Stad en Lande wenste de voorzitter Ad van harte geluk met deze welverdiende onder scheiding. Hij onderschreef de gelukwensen met een bloemenhulde. Vervolgens schetst de voorzitter de huidige stand van zaken met betrekking tot de restaura tie van het toekomstig landbouwmuseum ..Goemanszorg". De restauratie verloopt vol gens de planning. Financieel is nog niet alles rond. Hij heeft echter goede hoop dat ook hier voor oplossingen kunnen worden gevonden. Er is onvoorstelbaar veel werk verricht door een vaste groep vrijwilligers. Zonder tegenslag mag worden verwacht dat „Goemanszorg" in april 1996 zijn deuren opent. Tot slot doet de voorzitter een oproep tot de vergadering om zich beschikbaar te stellen als vrijwilliger, ook na de opening blijft er vol doende werk en kan men niet zonder vrijwilli gers. Verslag algemene ledenvergadering van 18 november 1994. Het verslag van de algemene ledenvergadering van 18 november 1994 werd door de vergade ring zonder redactionele of inhoudelijke op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Kascontrole. De heer A. W. L. Conijn bericht mede namens de heer D. Joppe dat de boekhoudingen van de vereniging en de commissie jaarboek zijn ge controleerd en in orde zijn bevonden. Voorgesteld wordt de beide penningmeesters te dechargeren, waarmee de vergadering accoord gaat. Rekening en verantwoording penning meester. Het bij de uitnodiging verstrekte financieel ver slag over 1994 wordt door de penningmeester, de heer Van der Linde toegelicht en geeft geen aanleiding tot vragen. Benoeming kascommissie. De kascommissie 1995 zal bestaan uit de heren Conijn en Van Waardhuizen. Reserveleden zijn de heren Joppe en Van Vessern. De voorzitter dankt de heer Joppe voor zijn diensten in 1993 en 1994. Verkiezing bestuursleden. Aftredend en herkiesbaar zijn mevrouw C. W. Deurloo en de heer drs. P. F. Vleugel. Daar door de vergadering geen tegenkandidaten zijn voorgesteld, stelt de voorzitter voor beide bestuurleden bij acclamatie opnieuw te verkie zen. De vergadering gaat hiermee accoord. Rondvraag en sluiting. Tijdens de rondvraag wordt voorgesteld profes sor Hendriks uit Veere voor een lezing over oude steden uit te nodigen. Mevrouw Pannekoek-Van der Weele verzoekt het bestuur de mogelijkheid te bezien om een bandopname van de ledenvergaderingen te maken. Leden die om welke reden dan ook ver hinderd zijn kunnen dan achteraf de vergade ring beluisteren. De voorzitter zegt toe de mo gelijkheden te onderzoeken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter 574

Stad en lande | 1995 | | pagina 10