Consulent regionale geschiedbeoefening het officiële gedeelte van de vergadering. Hij wijst op de mogelijkheid in de pauze uitga ven van Stad en Lande te kopen. Na de pauze vertoont de heer A. Viergever de bedrijfsfilm van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij. Deze film toont het vervoer van personen, goederen en vee met de trams en schepen van de R. T. M. anno 1928. Voor velen onder de aanwezigen waren de beel den zeer herkenbaar en riepen bij velen nostal gische herinneringen op. Aan het slot van de bijeenkomst dankt de voor zitter de heer Viergever voor het vertonen van deze waardevolle film. Tevens dankt hij de leden voor hun aanwezigheid en wenst allen wel thuis. Joop van Loo, waarnemend secretaris. Met ingang van 1 maart jongstleden ben ik door de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland voor 19 uur per week aangesteld als consulent regionale geschiedbeoefening. Deze aanstelling geldt voorlopig voor drie jaar. Het gaat om een - voor Zeeland - nieuwe func tie, namelijk die van steunpunt, vraagbaak, ma kelaar (of hoe u het maar noemen wilt) op het terrein van de lokale en regionale geschiedenis, ten dienste van zowel particulieren als organisa ties. Net als bij het succesvol verlopen burge meesters-onderzoek staat ook nu deskundig heidsbevordering weer hoog in het vaandel. Dat zal kunnen gebeuren via een of enkele on derzoeksprojecten (te vergelijken met hel bur gemeesters-onderzoek) en via cursussen, te or ganiseren o. a. samen met de ZVU. Contacten, zowel met organisaties (zoals de archiefdien sten), zullen worden gelegd en versterkt om zo uitwisseling van gegevens en ervaringen te be vorderen. Ook in de richting van het onderwijs wil ik initiatieven ontplooien, in het bijzonder als het gaat om het heemkundeonderwijs in de basisvorming. Iedereen, naast amateurs ook vak-historici, lera ren of studenten, kan met vragen op hel gebied van de lokale en regionale geshiedenis bij de consulent terecht. Als u een vraag heeft over bijvoorbeeld het opzetten van een onderzoek of over het publiceren van de onderzoeksgege vens, maar ook als u een spreker zoekt voor een lezing of een deskundige op een bepaald ge bied. Ik hoop uw vraag te beantwoorden of u in contact te brengen met iemand die u verder kan helpen. Er zijn ook enkele taken die ik nadrukkelijk niét tot de mijne reken. Zo is het niet de bedoeling dat ikzelf onderzoek verricht, anders dan om een bepaalde vraag goed te kunnen beantwoor den. En het behoort evenmin tot mijn taak om publikaties in voorbereiding van commentaar te voorzien: wèl om auteurs te attenderen op pu- blikatie-mogelijkheden of ze in contact te bren gen met de redactie van een bepaald tijdschrift of jaarboek. Voor uw vragen, opmerkingen, suggesties e. d. ben ik. in principe op maandag, dinsdag en woensdagochtend, bereikbaar op het Rijksarchief in Middelburg. Weet me te vinden! Ook om mij te voorzien van informatie, rele vant om mijn functie goed te vervullen. A. P. de Klerk, consulent regionale geschiedbe oefening Zeeland, p. a. Rijksarchief in Zeeland, Sint Pieterstraat 38, 4331 EW Middelburg, tele foon: 0118 638920 575

Stad en lande | 1995 | | pagina 11