Oproep Verder behoorde tot de bezittingen een rosmo len, een molen die door een paard werd aange dreven. Of ons klooster veel erfrenten bezat, heb ik niet kunnen achterhalen. Op de lijst van geconfis queerde goederen komt er één voor. namelijk op de stad Leiden van 10 pond ..sjaers". Als er al andere rentebrieven geweest zijn. zul len de zusters bij hun vlucht in 1572 die onge twijfeld hebben meegenomen. Paul R. M. van der Sneppen. Op 17 augustus j.l. kwam bij het secretariaat de aanmelding van een nieuw lid binnen. Helaas was alleen de adreszijde van het aanmeldings formulier ingevuld. Kent u iemand die zich als lid heeft aangemeld en nog geen reactie van het bestuur heeft ontvangen, wilt u deze dan ver zoeken zich opnieuw aan te melden. Gezien de adreswijziging op het bewuste aanmeldingsfor mulier was het forumulier afgegeven door de Zeeuwse Boekhandel te Zierikzee. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. De Zêêuwse taele is t'n mooisten van aolemaele! Dae bin'k mee grootgebracht... Ma. "t ei weinig zööien an den diek gezet Ik voele m'n eige dan oak bekocht. Mit d'n oorlog kwam 'k vó 't êêst over waeter Bel. bel. wat keeke die gasten m'n scêêf an A'k z'in m'n mooiste Zêêuws wat wou vertèlle Ze verstonge d'r gin mieter van... Op de schóle is 't eigenlijk a begonne Want de mééster vó de klasse zei perdoes: Zêêuws? De mooiste tael van aolemaele... Lieve kinders, dat is 'n grööte smoes As j'in de waereld je töönlje mee wil fluite Dan mö je praete as iederendêên Want doe j't nie. dan kaj't wè vergéte Dan bekieke ze j'as 'n buutenbêên. Mot ik jullie 's 'tl wondertje vertèlle? Wantje weet nae 't zuur komt 't zoet: Ik kan meraekels Ollans praete Ma m'n Zêêuws dat is nog êêl èrreg goed ln. wï'k noe iemand iets vertèlle Wat uut 't diepste van m'n ziele komt Dan ael 'k m'n eige moerstael uut de kasse Dan bin'k anêêns: Goed Zêêuws, goed rond! Zurrikzêêë. 20 oktober 1990 Ad Leijdekkers t Ruimte Om te leven Ruimte Om te gaan Ruimte Om te geven Ruimte Om te staan Voor ons Een ideaal Voor hen Gewoon banaal Voor haar Een eigen plek Voor hem Gewoon te gek Vrijheid Onzer dromen Vrijheid Toch gekomen Vrijheid Hoog verheven Vrijheid Zeeuws gegeven Uit: Als meeuwen krijsend boven zee... door Erna Jurg 590

Stad en lande | 1995 | | pagina 26