Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Secretariaat: Postbus 70 4300 AB Zierikzee Telefoon 0111-412926 Zierikzee, maart 1996. Aan de leden en belangstellenden, Het bestuur van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland nodigt u uit tot het bijwonen van de voorjaarsvergadering, welke gehouden zal worden op vrijdag 12 april 1996 in het dorpshuis 'De Schutse' Julianastraat 22 Burgh-Haamstede. Aanvang 19.30 uur. 1Opening door de voorzitter. 2. Vaststellen verslag ledenvergadering d.d. 17 november 1995. (zie mededelingenblad nr. 85.) 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen voorzitter. 5. Verslag kascommissie. 6. Rekening en verantwoording penningmeester. 7. Benoeming lid en plaatsvervangend lid kascommissie. 8. Verkiezing bestuursleden. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren H. Doeleman Hzn. en M.K. Romijn. Op grond van de statuten (artikel 18 lid 2) kunnen vijftien leden voor 7 april schriftelijk per vacature een kandidaat voorstellen, wiens naam op de vergadering bekend zal worden gemaakt. 9. Rondvraag. 10. Pauze. In de pauze is er de mogelijkheid jaarboeken en andere uitgaven te kopen. 11Lezing door de heren F. Beekman en J. van der Sneppen met als titel 'HET VERDRONKEN WESTENSCHOUWEN' Speuren bij laag water. Jacques van der Sneppen over het speurwerk in buitendijkse terreinen. Waarom vind je daar zo veel? De metaaldetector brengt interessante insignes en gebruiksvoorwerpen aan het licht. Welke problemen kom je tegen? Westenschouwen, een half-verdronken dorp. Frans Beekman gaat in op de reconstructie van de kust bij Westenschouwen. Hoe zag Paalvoetsijde, de voorloper van Westenschouwen eruit? Welke betekenis hadden deze havens? Beide voordrachten worden toegelicht met dia's en vondsten. Speciaal voor de bewoners van Westerschouwen zal de uitleg over Westenschouwen boeiend zijn. Agenda: Pauze. 12. Sluiting. J. van Loo, waarnemend secretaris. Met vriendelijke groet, namens het bestuur. dorpshuis 'De Schuts P.S. Het bestuur heeft besloten in de toekomst de ledenvergadering verspreid over Schouwen-Duive land te houden. Mocht u beslist niet over eigen vervoer beschikken dan kunt u contact opnemen met het secretariaat.

Stad en lande | 1996 | | pagina 13