De commissie is betrokken bij de vervanging van 7 woningen in Zonnemaire. Daar de gemeente een procedurefout heeft ge maakt t. a. v. de verleende vergunning, is de bouw tijdelijk stilgelegd. Een verdere procedure wachten wij af en zullen indien mogelijk opnieuw bezwaren indienen. 4. Door particulieren werd aan onze vereniging advies gevraagd inzake: a. vervuiling woongebied rondom het gehucht Burghsluis; b. de bouw van een aantal seniorenwoningen aan het Duinweegje te Burgh. We hebben deze kunnen adviseren omtrent de te ondernemen stappen. De opsomming van aktiviteiten is dit jaar ge ring, doch zo het zich laat aanzien zal in 1996 weer meer van ons worden gevraagd om te waken en te adviseren tegen de beschadiging van het streekkarakter. Zoals uit dit verslag blijkt vragen ook particu lieren om advies, hetwelk door ons als zeer po sitief wordt ervaren. Hoe meer vragen van par ticulieren en ook van onze leden, des te meer kunnen wij gezamenlijk de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland nog meer in houd geven. voor een mooie en goede leef- en woonomge ving. De zaken waarbij wij als commissie zeer nauw waren betrokken, worden hieronder vermeld: 1Ten aanzien van de wijziging van het be stemmingsplan „Buitengebied-Zierikzee" t.b.v. de realisering van een camping aan het Eerste Weegje (camping Kloet) is een plan ontwikkeld waarbij een alternatief werd bekeken zoals wo ningbouw e. a.. Een definitief plan is er in het afgelopen jaar niet gepresenteerd. De gemeenteraad heeft nog steeds geen standpunt ingenomen. 2. De vervanging van de 7 woningen aan de Oprit te Zonnemaire is nog niet nader uitge werkt. De voorlopige plannen zijn om ze te ver vangen door vijf aangepaste woningen. 3. Onze bezwaren tegen de bouw van vier windturbines aan de Noorddijk te Dreischor zijn door het college van burgemeester en wet houders van de gemeente te Brouwershaven bij schrijven van 12 mei 1995 ongegrond ver klaard. Derhalve is aan de aanvrager voor de bouw t.w. de Vereniging Zeeuwind te Goes een vergunning verleend. 611

Stad en lande | 1996 | | pagina 29