Welverdiende rust maand plaats vinden. Daarna zal met de inrich ting begonnen worden. Financieel is alles nog niet rond. De eigenaar van het gebouw, de Stichting Goentanszorg Beheer, een stichting welke mede op initiatief van Stad en Lande tot stand is gekomen, heeft daarom een obligatiele ning uitgeschreven. Stukjes van 250,-, 500,- en 1000,- zijn verkrijgbaar. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij de heren Romeijn en Doeleman. - De data voor de voorjaars- en najaarsvergade ringen van Stad en Lande in 1996 zijn voorlo pig vastgesteld op vrijdagavond 12 april a.s. en vrijdagavond 22 november a.s. 5. Vaststelling begroting 1996 Dhr. van der Linde geeft een korte toelichting op de begroting van 1996 en wijst op het voor delig saldo van 250,-. Er zijn geen vragen uit de zaal. De voorzitter spreekt zijn tevredenheid uit over de goede zorg voor de financiën, waar door het niet noodzakelijk is de contributie te verhogen. De leden mogen uiteraard een hoger bedrag overmaken. 6. Rondvraag - Mw. Deurloo meldt de afwezigheid van dhr. Smallegange. - Dhr. Luteijn deelt mee dat hij op de dialecten dag gesproken heeft met dhr. Grijp van het P. J. Meertensinstituut uit Amsterdam. Deze vroeg hem naar teksten, bandjes en een biogra fie van Ad Leijdekkers. Dhr. Luteijn vraagt of iemand hem de gegevens voor een biografie kan verstrekken. De voorzitter roept de leden op informatie door te geven aan het bestuur. Dhr. Van Loo zal de gegevens doorspelen naar dhr. Luteijn. - Dhr. Van Loo vertelt dat het bestuur is bena derd door Mar van der Veer om de verhalen van Ad Leijdekkers op cd uit te brengen. Dit voor stel is doorgegeven aan de commissie „Streektaal". 7. Lezing „Twee negentiende-eeuwers. Abraham en Pieter Caland" door de historicus de heer M.P. de Bruin uit Middelburg Dhr. De Bruin geeft een overzicht van het leven en de werkzaamheden van twee Zeeuwse wa terstaatkundigen uit de negentiende eeuw, vader en zoon. Abraham en Pieter Caland. 8. Sluiting De voorzitter bedankt dhr. De Bruin voor zijn boeiende lezing. Voorts dankt hij de leden voor hun aanwezigheid en sluit de vergadering. Uit: „Dorpsleven vroeger en nu" en „Uit de Oude doos", door A. Wiebrens-Beekman, Bruinisse Op een bankje aan de haven Zitten ze op hun gemak. De oude schippers en ze staren Over 't rimpelend watervlak. Onder 't roken van hun pijpjes, Turen ze de haven uit, Zien naar 't spel der blanke meeuwen, 't Gaan of komen van een schuit. Meestal lopen hun gesprekken Over vroeger jaren, toen Er nog geen motoren waren En ze 't werk zelf moesten doen. Altijd zitten daar de schippers. Op het bankje aan den dam. Soms komt er een plaatsje open Als de dood er weer één nam. Mosselboten voor de wal van Bruinisse in het begin van de 20e eeuw. (archief S.A. Jumelet) 614

Stad en lande | 1996 | | pagina 32